olejki eteryczne

Najlepsze olejki eteryczne na katar

Nie ma wątpliwości, że olejki eteryczne to jeden z najlepszych, naturalnych sposobów nie tylko na realizację zabiegów pielęgnacyjnych, ale także niwelowanie rozmaitych schorzeń. Jedną z uporczywych dolegliwości, które dotykają nas przede wszystkim jesienią, jest katar. Mówi się, że nieleczony trwa 7 dni, a leczony tydzień. Z pomocą olejków eterycznych można jednak skutecznie skrócić czas męki z nieżytem nosa.

Warto podkreślić, że wszystkie olejki eteryczne są naturalne, a więc bezpieczne w użytkowaniu. Nierzadko mogą z nich korzystać również kobiety w ciąży oraz dzieci. Zawsze jednak przed ich zastosowaniem należy wykonać próbę uczuleniową. Wrażliwa skóra może być podatna na podrażnienie albo wywołanie objawów alergicznych.

W walce z katarem pomogą nam olejki eteryczne, takie jak olejek eukaliptusowy, piniowy, miętowy oraz lawendowy. Wszystkie pozwalają swobodnie oddychać, odtykają zapchany nos, udrażniają drogi oddechowe, wzmacniają błony śluzowe górnych dróg oddechowych, zmniejszają ilość wydzieliny.

Wszystkie olejki eteryczne warto stosować w nawilżaczach powietrza albo kominkach do aromaterapii. Dzięki temu ich orzeźwiający zapach szybko rozprzestrzeni się po całym pomieszczeniu. Pozwoli na spokojny sen czy komfortowe oddychanie.

Olejki można też stosować bezpośrednio na skórę. Kilka kropli wystarczy połączyć z oliwką albo tradycyjnym balsamem do ciała. Najczęściej z ich wykorzystaniem stosuje się masaż pleców. Można również niewielką ilość tak sporządzonej mikstury wklepać w klatkę piersiową. W przypadku małych dzieci zaleca się kropelkę olejku eterycznego rozprowadzić na piżamce, w miejscu klatki piersiowej.

Pamiętajmy, by olejki eteryczne nabywać tylko u sprawdzonego producenta. Aby te wykazywały swoje dobroczynne właściwości, muszą być nie tylko właściwie produkowane, ale też transportowane i przechowywane. Olejki mają też określoną datę przydatności. Pewne jest natomiast, że ich prawidłowe stosowanie wykaże należytą skuteczność. Należy tylko korzystać z nich regularnie, częściej i dłużej niż farmakologię. Są za to zdrowe i bezpieczne dla naszego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *