olejki eteryczne

Ocieplenie na krokwiach – możliwości

Olejek eukaliptusowy powstaje z liści tej australijskiej rośliny, wytwarzany jest zaś w procesie destylacji (przy użyciu pary wodnej). Służy z kolei nie tylko do aromaterapii, ale znajduje zastosowanie w różnego rodzaju kosmetykach, a także szeregu innych preparatów.

Działanie eukaliptusa nie sprowadza się tylko i wyłącznie do jednej płaszczyzny – podobnie jak inne olejki eteryczne preparat na jego bazie wykazuje skuteczność w przypadku wielu najróżniejszych schorzeń. Jedną z głównych jego domen jest zaś wpływ na ogólną odporność ludzkiego organizmu, a także właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze (co przekłada się na skuteczność w przypadku występowania najróżniejszych stanów zapalnych).

Poza wskazanymi kwestiami, olejek eukaliptusowy bywa wykorzystywany także w następujących przypadkach:

  • infekcji górnych odcinków dróg oddechowych (składniki preparatu rozszerzają bowiem naczynia krwionośne, a co za tym idzie – ułatwiają oddychanie),
  • alergii i powiązanego z nią kataru siennego,
  • ukąszeń owadów (ze względu na działanie antyseptyczne i łagodzące),
  • stanów depresyjnych, zmęczenia i ogólne wyczerpania organizmu.

Olejek eukaliptusowy może być stosowany zarówno w „czystej” formie (warto jednak pamiętać, że jest wyjątkowo intensywny), a także wykorzystując wszelkiego rodzaju kremy, maści oraz inne preparaty na jego bazie. Nie zaleca się natomiast bezpośredniego nakładania nierozcieńczonego produktu na skórę – skutkiem ubocznym mogą być bowiem podrażnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *