bordowa kanapa

Aranżacja wnętrz – modne dodatki 2018

Nie da się ukryć, że moda jest rzeczą bardzo dynamiczną – niektóre elementy, których dotyczy, są „na topie” kilka lat, inne raptem 3 miesiące. Na szczęście architektura wnętrz należy do tej pierwszej grupy. Co prawda co roku na rynku pojawiają się nowe trendy w aranżacji wnętrz, to jednak te sprzed roku czy dwóch nadal nie są traktowane jako przestarzałe i do wymiany. A co dokładnie podbiło rynek w bieżącym roku?

Wizja przyszłości
W 2018 roku zdecydowanie na czasie są ozdoby przywodzące na myśl odległą przyszłość i kosmos. Kosmiczne ozdoby nie przyozdabiają tylko i wyłącznie ścian oraz tkanin, ale również stosowane są w obiciach nowoczesnych mebli. Co istotne, tego typu ozdoby wspaniale komponują się z elementami typu vintage oraz minimalistycznym, nowoczesnym wystrojem wnętrz. Swoją cegiełkę w tej tematyce dołożyli także producenci sprzętów multimedialnych i AGD, których produkty mają coraz śmielszy i bardziej futurystyczny design.

Natura
Trend ten swoje początki miał już w ubiegłym roku, jednak dopiero w 2018 nabrał rozpędu. Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie motywów natury  do swoich pomieszczeń, zwłaszcza w sytuacji, gdy dookoła otaczają nas szare blokowiska i wysokie budynki biznesowe. Wiąże się to oczywiście z ukłonem w stronę drewna, ale nie tylko – na popularności zyskały elementy wiklinowe, skóry oraz naturalne tkaniny. Jak się okazuje, w tym roku moda poszła nawet krok dalej i jednym z jej innowacyjnych elementów jest motyw egzotyczny. Liście palmowe lub bananowca przystrajają nie tylko dywaniki, koce i serwety, ale również ściany

Klasyka
Mija wiele lat, a elementy eklektyczne nadal są na szczycie. Łączenie mebli z różnych epok pozwoli nam uzyskać oryginalny wystrój wnętrza. Nie zapominajmy także, że wiele można zyskać poprzez umiejętne łączenie kolorów. Jeżeli nasze pomieszczenie zdominowane jest przez stonowany kolor szary oraz białe dodatki, wspaniale ożywi je bordowa kanapa lub krzesła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *