opony i felgi b2b

Czy warto nabywać opony używane?

Warto zdać sobie sprawę, że opony są jednym z najważniejszych elementów każdego samochodu. To przecież one stanowią o przyczepności auta do nawierzchni jezdni. To one stanowią o skutecznym hamowaniu czy skręcaniu i stabilnej jeździe. Każdy właściciel auta powinien dobrać je właściwie nie tylko ze względu na jakość czy dopasowanie do modelu pojazdu, ale również ze względu na porę roku.

Okazuje się jednak, że nawet najlepsze opony ulegają zużyciu. Wiele zależy od częstotliwości podróżowania oraz stylu jazdy, ale żadna hurtownia felg aluminiowych i opon nie da gwarancji, że raz nabyte, będą służyć przez długie lata. To kwestie naprawdę indywidualne, ale niektóre opony trzeba wymieniać nawet co sezon. Nie ma wątpliwości, że dla posiadacza samochodu zakup opon jest jedną z większych inwestycji, jaka wiąże się z utrzymaniem własnego auta.

Gdzie kupować opony?

Bez względu na to, czy chcemy kupić nowe opony dostawcze, opony całoroczne bądź opony zimowe, w pierwszej kolejności należy znaleźć odpowiednie źródło dostawy. Przede wszystkim priorytetem jest jakość opon, która bezwzględnie wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy. To właśnie dlatego właściciele pojazdów mechanicznych nigdy nie powinni decydować się na zakup opon używanych.

Weźmy pod uwagę, że w oponie kluczową kwestią jest bieżnik, który ma znaczenie dla przyczepności kół podczas jazdy. Jeśli ten jest starty, opony wymagają wymiany. Pamiętajmy, że bieżnik ściera się i jest to normalny efekt jazdy i hamowania. W oponach używanych zapewne nie jest on w idealnym stanie. Kupując opony z tzw. drugiej ręki, wraz z nimi nabywamy też zwiększone ryzyko, iż takie opony mogą być uszkodzone, a więc stwarzać zagrożenie podczas podróżowania kierującemu, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego. Przecież nie wszystkie wady opony można zauważyć od razu.

O wiele lepszą inwestycją jest więc zakup opon nowych. Jesteśmy pewni, że na rynku można znaleźć również te w atrakcyjnej cenie. Wystarczy porównać oferty, które proponuje niejedna hurtownia opon. Warszawa, Kraków, Szczecin oraz inne miasta w naszym kraju dysponują ich wystarczającą ilością.

Niska cena czy dobra jakość?

Najczęściej nie chcemy kupować najtańszych opon, bo takie niestety charakteryzują się najniższą ceną. Nie zawsze stać nas jednak na te najlepsze, bo są najdroższe. Alternatywą ma być więc dla nas nabycie opon używanych. Fakt, że taka inwestycja jest mniejsza o nawet 40%. Czy to się jednak opłaca?

Nie bardzo. Okazuje się, że w podobnie niskiej cenie można kupić opony letnie czy też zimowe, które są całkowicie nowe. Do tego posiadają gwarancję i niezbędne atesty. Co więcej, można je nabyć i to bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem internetu.

Kierowcy do dyspozycji mają dzisiaj platformę, na jakiej swoją ofertę prezentuje niejedna hurtownia felg i opon. Dzięki temu niezbędne i całkiem nowe opony można nabyć nie tylko szybko, ale też po konkurencyjnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *