Czym są żylaki?

Żylaki mogą objawiać się w różny sposób jednak zawsze przyczyna ich powstania jest taka sama. Winą obarcza się przewlekłą niewydolność żylną, która pojawia się w wyniku różnych czynników. Mogą być to predyspozycje genetyczne i należy tutaj zaznaczyć, że najczęściej niestety obarczone są tym schorzeniem kobiety. Wpływ na niewydolność może mieć tez tryb życia, czyli praca siedząca bądź stojąca, brak aktywności fizycznej czy noszenie wysokich obcasów. Bardzo często żylaki pojawiają się też w czasie wahań hormonalnych – w okresie ciąży bądź menopauzy.

Żylaki przybierają różną formę. Mogą być widoczne jako niebieskie linie na kończynach dolnych bądź kręte, czerwone sieci małych żyłek. Nierzadko pojawiają się też sinofioletowe wybroczyny, wyczuwalne jako nierówności – właśnie te są najbardziej nieestetyczne.

Bez względu na wygląd żylaków powinno się je jak najszybciej usuwać. Dzisiaj w tym celu coraz rzadziej przeprowadza się operacje chirurgiczne natomiast bardzo często wybierana jest metoda laserowego usuwania żylaków. Dzięki temu na nogach nie pozostają żadne blizny a pacjent już następnego dnia może powrócić do dotychczasowej aktywności. Zdaniem specjalistów w gabinetu dermatologicznego, którzy zajmują się laserowym usuwaniem żylaków, jest to obecnie najbardziej skuteczna a zarazem najmniej inwazyjna metoda, by w szybki sposób pozbyć się nieestetycznych żylaków i zapobiec ich groźnym powikłaniom, które mogą zagrażać nie tylko zdrowiu, ale nawet życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *