adwokaci rozwody warszawa

Czym skutkuje niepłacenie alimentów? To ważne!

Niepłacenie alimentów w większości przypadków skutkuje postępowaniem karnym, w wyniku którego przewidywane są dodatkowe kary grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do roku. Niestety, ale niepłacenie alimentów to problem wielu rodzin w dzisiejszych czasach. Warto dodać, że dłużnik, którego problemem jest niepłacenie alimentów może narazić się nawet na 2 lata pozbawienia wolności, ale tylko wtedy, kiedy naraża osobę uprawnioną do takowego świadczenia na niemożność zaspokojenia swoich potrzeb życiowych.

Uwaga! Częste niepłacenie alimentów przez osobę zobowiązaną do wypłacania takowego świadczenia, np. na rzecz dzieci, może prowadzić do zajęcia części pensji otrzymywanej od pracodawcy.

Alimenty a rozwód – kto może ubiegać się o dodatkowe świadczenie alimentacyjne?

Najlepsi adwokaci rozwody – Warszawa są w stanie przeprowadzić z należytą starannością. Kluczowe jest jednak dobre rozpoznanie sprawy oraz ocena finansów każdej ze stron. W razie rozwodu, można ubiegać się o alimenty zarówno jako były małżonek, jak i takie wypłacane w celu sprawowania dobrej opieki nad dziećmi i zaspokojenia ich potrzeb. Aby jak najszybciej ustalić prawo do alimentów, potrzebni są przede wszystkim wykwalifikowani adwokaci. Rozwody – Warszawa często trwają wiele miesięcy, a nawet lat, a wynikiem takich spraw może być nie tylko rozwiązanie związku małżeńskiego, ale także nałożenie na jedną ze stron obowiązku alimentacyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *