poradnia ortopedyczna Warszawa

Diagnostyka i leczenie dolegliwości ortopedycznych

Sprawna diagnostyka i wybór na jej podstawie właściwego leczenia to szybszy powrót do zdrowia pacjentów. Jest to możliwe w Warszawie, gdzie działają placówki umożliwiające pacjentom dostęp do przychodni, sal rehabilitacyjnych i nowocześnie wyposażonych sal operacyjnych. Dostępny tu jest kardiolog, neurolog, dietetyk i poradnia ortopedyczna Warszawa to miejsce cenione, ponieważ można tu liczyć na pomoc wielu specjalistów.

Jaką metodę leczenia może wybrać ortopeda dziecięcy?

W przypadku każdego pacjenta najważniejsza jest indywidualna opinia wydawana przez lekarza specjalistę. Czasami niezbędne są do wykonania dodatkowe badania w obszarze diagnostyki obrazowej. Taka diagnostyka również jest realizowana na miejscu w tym centrum medycznym, gdzie dostępna jest najbardziej zaawansowana aparatura obsługiwana przez wykwalifikowanych diagnostów. Metody leczenia, które najczęściej zaleca ortopeda dziecięcy, to leczenie zachowawcze. Powodem jest to, że u najmłodszych pacjentów kości są jeszcze miękkie, a więc wystarczają ćwiczenia rehabilitacyjne i fizjoterapia.

Rehabilitacja to szybszy powrót do zdrowia

Niezależnie od wieku rehabilitacja i zabiegi fizjoterapeutyczne pozwalają szybciej wrócić no normalnej funkcjonalności nawet w przypadku osób z zaawansowanymi chorobami i zwyrodnieniami. Regularnie wykonywane ćwiczenia pozwalają pozbyć się dolegliwości bólowych towarzyszących skoliozie, rwie kulszowej lub rwie barkowej. Ważna jest współpraca z rehabilitantami, ale również samodzielnie ćwiczenia w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *