Starocie

Dlaczego lubimy starocie?

W czasie, kiedy trendy odnośnie różnych dziedzin naszego życia zmieniają się w niemal każdym sezonie istnieją rzeczy, które są modne zawsze. Do takich właśnie należą antyki, meble z duszą.

Niejeden z nas chętnie postawiłby w swoim salonie urokliwą komodę z odciśniętym już zębem czasu czy udekorował sypialnię okazałą lampą stworzoną przed laty. Z uwielbieniem chadzamy na targi staroci i wyszukujemy prawdziwe perełki, które nadadzą naszym wnętrzom odpowiedniego klimatu.

Dlaczego tak naprawdę lubimy starocie? Przede wszystkim ze względu na ich tajemniczość i historię chociaż nie da się ukryć, że czynnikiem jaki ma wpływ właśnie na wybór antyków jest ich klasyczny wygląd, ręczny wyrób oraz trwałość. Musimy pamiętać, że dobrej klasy antyk stworzony jest z drewna a to z kolei jak wiemy jest jednym z najtrwalszych materiałów.

Starocie mają unikalny wygląd, są klasyczne, ale dzięki subtelnym ozdobnikom zawsze tworzą nietuzinkowe meble. Co więcej, jeśli uda nam się nabyć rzeczywiście wyjątkowy okaz to możemy liczyć na niezłą inwestycję. Antyki zawsze zyskują na wartości, z biegiem lat stają się bardziej wartościowe, dzięki czemu mogą stanowić dobrą lokatę naszych oszczędności. Z całą pewnością będą służyć z dobrym stanie kolejnym pokoleniom.

Trzeba wiedzieć, że moda na starocie nie przemija. To jeden z niewielu trendów, który utrzymuje się stale. Tuż obok nowoczesnych mebli, wyszukanych form i tandetnych materiałów, które stają się bezużytecznymi gratami już po kilku sezonach to właśnie antyki trwają w swojej klasie i są doceniane przez koneserów pięknych „czterech kątów” z duszą.

Warto również zauważyć, że do starych mebli mamy zawsze sentyment, szczególnie jeśli takowe odziedziczymy. Coraz częściej także stawiamy na jakość i trzeba tutaj akurat przyznać, że meble drewniane taką się właśnie charakteryzują.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *