przedłużanie paznokci warszawa

Dłonie wizytówką kobiety

Dłonie są niewątpliwie wizytówką każdej kobiety. Te zadbane świadczą o atrakcyjności zewnętrznej, nierzadko są też dopełnieniem całego wizerunku i aktualnej stylizacji. Paznokcie stają się też dekoracją, dokładnie tak samo, jak na przykład biżuteria.

Co ważne, w kwestii stylizacji paznokci obowiązują trendy, które zmieniają się sezonowo, dokładnie tak jak moda na konkretny styl ubioru. Wiosną panie malują więc paznokcie na kolory pastelowe czy neonowe, zima zaś modne są ciemniejsze barwy, na przykład ozdobione brokatami.
Moda dotyczy nie tylko malowania płytki paznokci, ale również ich kształtu. O ile jeszcze do niedawna modne były jak najdłuższe paznokcie, a potem te piłowane na kształt migdałków, tak dzisiaj większość kobiet decyduje się na raczej nieco krótsze paznokcie, na przykład w kształcie kwadratu.
W salonach kosmetycznych nadal stylistki paznokci zajmują się zabiegami, takimi jak manicure hybrydowy. Warszawa i inne duże miasta w naszym kraju odeszły już jednak od mody na długie szpony. Na przedłużanie decydują się raczej panie, których naturalna płytka jest niezwykle delikatna i łamliwa. Wtedy przedłużanie ma sens, bo kobiety mogą cieszyć się idealną długością płytek bez ryzyka złamania paznokcia.
Paznokcie mają pasować do stylu życia kobiety. Niewątpliwie nie mogą przeszkadzać w wykonywaniu codziennych zadań. To zresztą dlatego, stawiając na wygodę, dzisiaj rezygnujemy z bardzo długich paznokci. Te mają być zadbane, ale długa płytka nie do końca wszystkim pasuje. Kobiety, które wykonują pracę biurową przy komputerze, wręcz nie mogą sobie na takie pozwolić. To samo dotyczy pielęgniarek, lekarek nauczycielek, opiekunek dzieci – długie paznokcie mogłyby przeszkadzać w realizacji zawodowych obowiązków, nie są też zresztą bardzo higieniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *