dziecko

Dziecko i język angielski

Niektórzy uważają, że dziecko powinno uczyć się języka angielskiego jak najwcześniej, najlepiej od urodzenia. Tylko wtedy podobno „osłucha się”, przyzwyczai do obcego języka i usprawni narząd mowy. Dzięki temu ma mieć łatwiej w życiu dorosłym i edukacji na wysokim poziomie.

Ale czy tak rzeczywiście jest? Okazuje się, że tak, ale tylko wtedy, gdy nauka będzie przekazywana umiejętnie. Najlepiej sprawdza się oczywiście w rodzinach dwujęzycznych, gdzie język ojczysty mamy jest inny od tego, którym posługuje się tata. Wtedy nauka języka obcego przebiega w sposób naturalny, dziecko ma z nim kontakt nie sporadycznie, ale na co dzień.

Jeśli już upieramy się, by nasza latorośl uczyła się angielskiego czy innego obcego języka od najmłodszych lat, zadbajmy o to w sposób profesjonalny. Nie wystarczy nauka w domu. Po pierwsze dzieci traktują rodziców jak opiekunów a nie nauczycieli. Po drugie, brak fachowości spowoduje błędy w nauczaniu a te, które zostaną utrwalone, będzie bardzo trudno później zmienić.

Najlepiej, kiedy wyślemy naszą pociechę do dwujęzycznego przedszkola albo na profesjonalny kurs językowy. Na szczęście, niemal już w każdym mieście Polski takowe są organizowane. Wystarczy wpisać hasło typu „gdynia język angielski dla dzieci”, by poznać szczegółową ofertę. Warto się do tego solidnie przyłożyć, żeby nie wydawać na marne pieniędzy a nasze dziecko zdobyło rzeczywiście ważną wiedzę i praktykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *