Leczenie zatok Warszawa

Jak leczyć chore zatoki w ciąży?

Okres ciąży to czas, w którym kobieta nie może przyjmować niektórych rodzajów leków. Właśnie przez to leczenie różnych dolegliwości trwa dłużej a objawy są nasilone. Jednym z najbardziej uciążliwych schorzeń mogą być chore zatoki. To właśnie one powodują silny ból głowy, światłowstręt, trudności z oddychaniem, kłopoty z zasypianiem a nawet stany podgorączkowe. Nie ma więc wątpliwości, że ciężarna chce się jak najszybciej pozbyć tej przypadłości.

W przypadku ciężarnych, z reguły nie zaleca się antybiotykoterapii. Ta stosowana jest jedynie w przypadku, w którym diagnozuje się zapalenie zatok, trwające najczęściej kilka tygodni. W takiej sytuacji lepiej jest podać silny lek aniżeli oczekiwać na pojawienie się niebezpiecznych powikłań. Praktycznie wcale nie są praktykowane operacje zatok, u kobiet w ciąży są to naprawdę skrajne przypadki i zwykle czeka się z tym zabiegiem aż do porodu.

W łagodniejszych stadiach stosuje się natomiast domowe, bezpieczne sposoby, które pozwalają złagodzić najgorsze dolegliwości. Wymienić tu można chociażby płukanie nosa roztworem soli fizjologicznej bądź soli morskiej, robienie inhalacji z wody z kilkoma kroplami olejku eukaliptusowego, picie gorących „ziółek” z kozieradki oraz kopru włoskiego (oczyszczają górne drogi oddechowe), stosowanie ciepłych kompresów na twarz czy picie mleka z miodem.

Pamiętajmy, że sposób leczenia chorych zatok w przypadku kobiet ciężarnych musi być zawsze skonsultowany z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *