plastyka brzucha warszawa

Jak poprawić wygląd brzucha? Najpopularniejsze zabiegi

Wygląd jest niezwykle ważny zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Obszarem będącym najczęstszym źródłem kompleksów u wielu ludzi jest brzuch. Cenione kliniki medycyny estetycznej zapewniają dostęp do wielu zabiegów, dzięki którym możliwe staja się znaczna poprawa jego wyglądu.

Na jakie zabiegi warto się zdecydować?

 

Doskonałym na to przykładem jest plastyka brzucha. Warszawa, a także inne duże miasta, zapewnia dostęp do wielu klinik, które zajmują się tego typu zabiegami. Tak zwana abdominoplastyka polega między innymi na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki podskórnej, jej wygładzeniu, a także na poprawie kontury brzucha. Wszystko to przekłada się na znaczącą zmianę estetyczną, na którą liczą pacjenci.

Co ważne, plastyka brzucha realizowana jest nie tylko po to, aby uzyskać ładniejszą sylwetkę, ale też dlatego, by usprawnić napięcie mięśniowe. W ten sposób znacznie poprawia się komfort codziennego życia. Kolejną ważną informacją jest to, iż abdominoplastyka nie jest kierowana do pacjentów chcących zrzucić zbędne kilogramy. Z zabiegu korzystają przede wszystkim kobiety po przebytych ciążach, a także zmagające się z wiotkością skóry bądź powłoki mięśniowo-powięziowej.

Jeżeli zaś chodzi o modelowanie sylwetki, dobrym wyborem okaże się liposukcja. Warszawa kolejny raz może uchodzić za dobry przykład miasta, w którym tego typu zabiegi wykonywane są bardzo często. Wynika to oczywiście z działalności wielu klinik prywatnych.

Na czym polega liposukcja? Na odsysaniu tkanki tłuszczowej – nie tylko z brzucha, ale również z bioder, pośladków, ud, szyi, piersi czy też ramion. Wszystko to odbywa się po wykonaniu niewielkich nacięć w skórze. Do odsysania niezbędny jest oczywiście specjalistyczny sprzęt, do którego dostęp mają najlepsze kliniki.

Przed decyzją o wykupieniu zakupu plastyki brzucha lub liposukcji warto zająć się poszukiwaniem odpowiednich specjalistów, którzy się tym zajmują. Niezwykle przydatny okaże się oczywiście internet, czyli najlepsze narzędzie do zbierania opinii na temat konkretnych klinik i lekarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *