woda alkaiczna-2

Jak wybrać jonizator wody alkalicznej?

Czy nie zastanawiałeś się, dlaczego świadomość ekologiczna i społeczna ludzi rośnie, a pomimo to z każdym rokiem zwiększa się zachorowalność na choroby cywilizacyjne takie jak miażdżyca, nadciśnienie tętnicze czy otyłość. Czujemy się coraz gorzej i łatwiej łapiemy infekcje. Nasz organizm ma problem z trawieniem i spowolnioną przemianą materii a jakość naszej skóry z roku na rok się pogarsza. Jak się przed tym chronić i dbać o swoje zdrowie?

Zakwaszenie organizmu a nasze zdrowie

Należy pamiętać, że zakwaszenie organizmu stanowi działanie wynikające z niewłaściwego odżywiania. Niestety nasze preferencje żywieniowe mocno się zmieniły, jemy mniej warzyw i więcej mięsa. Nasze menu nie opiera się na produktach alkalizujących, które neutralizują negatywny wpływ produktów o odczynie kwasowym. Częściej sięgamy po jedzenie wysokoprzetworzone, które powoduje zaburzenie naszej równowagi kwasowo-zasadowej, zakwaszając organizm.

Zakwaszony organizm – co to znaczy?

Należy pamiętać, że gdy nie dostarczamy naszemu organizmowi minerałów alkalicznych, wpływa to na zachwianie równowagi oraz podwyżkę kwasowych substancji. Taka nadwyżka może prowadzić do:

  • gromadzenia się w naczyniach krwionośnych, co tym samym zwiększa ryzyko wystąpienie udaru krwiotocznego,
  • zakłócenia produkcji insuliny, która powoduje cukrzycę,
  • stworzenia dogodnego środowiska, w którym rozwijają się komórki rakowe, dodatkowo zwiększając ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe,
  • budowania tkanki tłuszczowej, która powoduje nadwagę.

Zakwaszenie organizmu a produkty alkaliczne

Warto podkreślić fakt, że nawet najbardziej zakwaszonemu organizmowi można przywrócić równowagę kwasowo-zasadową. Obok zwiększenie produktów alkalicznych, które powinny stanowić około 80% wszystkich pokarmów, warto nawadniać się wodą alkaliczną. Odpowiednie nawodnienie sprzyja wszystkim wewnętrznym procesom, jakie zachodzą w ciele.

Woda alkaliczna – więcej: https://www.mocsokow.pl/jonizatory-wody/594-i-water-1400-8809387590065.html

Dlaczego woda alkaliczna jest idealna na zakwaszony organizm?

Woda alkaliczna to woda zasadowa, której pH pomaga utrzymać zrównoważony bilans pH w całym organizmie. Opisywana woda ma budowę strukturalną i jest zbudowana jedynie z 6 cząsteczek, dla porównania woda z kranu posiada od 12 do 16 cząsteczek. Należy pamiętać, że im mniejsza molekularna struktura wody, tym łatwiej wbudowuje się ona w błonę komórkową i organizm nie wydatkuje energii na zmianę jej struktury. Woda zasadowa szybko się wchłania i dostaje się do krwi.

Jonizator wody alkalicznej – nasza domowa woda zasadowa

Jeśli zależy nam na utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej w zaciszu naszego domu, idealnym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia, które zmieni strukturę wody z kranu, na taką, której potrzebuje nasz organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *