Wycieraczki do ciężarówek

Jak zwiększać widoczność na drodze?

To jazda pojazdem w niekorzystnych warunkach atmosferycznych bądź nocą jest szczególnie niebezpieczna. To również wtedy dochodzi do największej liczby wypadków a ich przyczyną nie zawsze jest brawura i nadmierna prędkość. Czasem to stan techniczny prowadzonego auta a przede wszystkim jego ograniczona widoczność jest tutaj czynnikiem zagrażającym bezpieczeństwu.

Samą widoczność na drodze można rozpatrywać w dwóch aspektach. Po pierwsze należy tak przygotować auto do jazdy, by było dobrze zauważalne dla innych uczestników ruchu. Przede wszystkim należy nie tylko myć systematycznie samochód, ale również dbać o jego oświetlenie – pamiętajmy, że reflektory mogą nie wydawać odpowiednio jasnego światła jeśli lampy są na przykład zachlapane błotem. Zawsze zwracajmy też zresztą uwagę na jakość żarówek. Co istotne, widoczność można poprawiać też elementami odblaskowymi, które mogą być umieszczane na pojazdach. Co ciekawe, coraz większa liczba kierowców takie właśnie zamieszcza. Problemu nie maja na przykład ciężarówki, które nierzadko posiadają system świateł na górnej części pojazdu – nierzadko są to elementy chociażby dekoracyjne, ale jakże skutecznie wpływają na widoczność między innymi w nocy, przy mgle czy silnych opadach deszczu.

Z drugiej strony widoczność na drodze może być też rozpatrywana w aspekcie komfortu jazdy samego kierowcy. To on powinien posiadać, by jego przednia szyba była na tyle czysta, by widzieć drogę i ewentualne przeszkody, jakie się na niej pojawiają. Mowa tutaj o elemencie, jakim są wycieraczki do ciężarówek czy samochodów osobowych. To przede wszystkim one czyszczą szybę z opadów deszczu czy śniegu, myją również powstałe zanieczyszczenia – błoto czy odchody ptactwa może być dużą przeszkodą w celu sprawnego prowadzenia auta. Warto również pamiętać, że jakość oświetlenia czy stosowania odpowiednich lamp do warunków panujących na drodze skutkuje nie tylko dobrą widocznością naszego pojazdu, ale wpływa też na widoczność drogi z perspektywy kierowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *