prawnik adwokat częstochowa

Kancelaria windykacyjna – kiedy zwrócić się o pomoc?

Z windykacją należności najczęściej problem mają firmy, które przez długi swoich kontrahentów czy niewypłacalnych klientów, sami tracą płynność finansową. Okazuje się, że wsparcie podmiotu, jakim jest kancelaria windykacyjna w Częstochowie, w licznych przypadkach okazuje się niezbędna.

Jak odzyskać pieniądze?

Najczęściej na rynku funkcjonują rzetelne kancelarie, które zajmują się skutecznym odzyskiwaniem należności. Jak potwierdza adwokat Łukasz Kowalski, kancelaria reprezentuje swojego klienta, prowadzi negocjacje oraz mediacje, aż do uzyskania satysfakcjonującego rezultatu.

Zdarza się, że właściciel firmy nie ma zwyczajnie czasu, aby zajmować się ściąganiem należności albo nie ma wystarczającej wiedzy i doświadczenia, aby móc to zrobić szybko, skutecznie i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Właśnie wtedy przydaje się pomoc prawna, która wyręcza w tym zadaniu.

Jaka windykacja sprawdza się najlepiej?

Oczywiście, najlepiej pójść na ugodę, zanim sprawa o niespłacone należności trafi do sądu. Prawnik może reprezentować wierzyciela podczas negocjacji, tworzyć pisma formalne i wezwania do zapłaty. W kolejności zawsze stosuje się windykację miękką, która ma doprowadzić do odzyskania pieniędzy. Jeśli dłużnik wciąż nie oddaje pieniędzy, sprawa trafia do sądu i w takim przypadku kancelaria adwokacka również reprezentuje swojego klienta.

W ostateczności, na dłużnika zostaje nałożone zabezpieczenie komornicze, a wierzyciel prędzej czy później odzyskuje należność. Są to jednak skrajne sytuacje i w działalności biznesowej lepiej takich unikać.

Jeśli prowadzisz firmę i borykasz się z nieuczciwymi klientami czy niewypłacalnymi kontrahentami, nie trać czasu na samodzielną walkę o swoje pieniądze. Skup się na prowadzeniu biznesu, a odzyskiwanie należności powierz fachowcom. Prawnicy dysponują wiedzą i doświadczeniem, dzięki czemu windykacja przeprowadzana jest szybko i skutecznie.

Artykuł powstał na podstawie wiadomości merytorycznych udostępnionych przez kancelariakowalski.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *