kombinezon motocyklowy

Kobieta na motocyklu – pasja dla odważnych

Martyna Wojciechowska czy Marcelina Zawadzka nie są jedynymi kobietami, których pasją jest jazda motocyklem. To oczywiście polskie reprezentantki, jeśli pod uwagę weźmiemy znane osobistości, natomiast pań, które uwielbiają adrenalinę, jaka wiąże się z szybką jazdą jednośladem, jest o wiele więcej. Chociaż jazda motorem nadal jest domeną mężczyzn, to zauważa się coraz więcej kobiet, które „zarażają” się takim hobby, a niejednokrotnie motocykl uznają za główny środek transportu.

 

Nie ma oczywiście żadnych ograniczeń, które mówiłyby o braku możliwości jazdy motocyklem przez płeć piękną. Jeśli tylko zdadzą prawo jazdy z właściwą kategorią i dobrze zabezpieczą się w celu takiego podróżowania, nic nie stoi na przeszkodzie, by realizowały swoją pasję. Oczywiście, panie, które wybierają motocykl zamiast samochodu, to najczęściej kobiety odważne, lubiące ryzyko, które nie chcą się nudzić ani żyć monotonnie. Jednocześnie muszą być odpowiedzialne, rozsądne, opanowane i zdawać sobie sprawę, że jazda na motorze, chociaż szalona i przyjemna, to niesie jednak za sobą ogrom zagrożeń.

 

Jak kobiety przygotowują się do jazdy motocyklem?

Zasady jazdy motocyklem są dokładnie takie same dla wszystkich kierowców i żadnego znaczenia nie ma tutaj płeć. Co więcej, statystyki jasno wskazują, że to właśnie panie są o wiele lepszymi kierowcami, powodują mniej wypadków i kolizji. Wszystko dlatego, że są znacznie bardziej ostrożne i lepiej znają aspekty techniczne jazdy. Nie są też tak impulsywne, a priorytetem jest dla nich bezpieczeństwo i komfort jazdy, rezygnują za to z rywalizacji i brawurowego podróżowania.

Kobiety o wiele lepiej przygotowują się do samej jazdy. Nie dopuszczają do bagatelizowania najmniejszych usterek, a wygoda prowadzenia motoru jest dla nich najważniejsza. Skrupulatnie dobierają kombinezon motocyklowy i wcale nie patrzą jedynie na jego design, ale również elementy, które zapewniają im optymalną ochronę. W chłodne dni rezygnują z jazdy motocyklem albo decydują się na założenie dodatkowych elementów garderoby, to między innymi termiczna bielizna brubeck.

Kobiety stawiają na jakość, dlatego wolą zainwestować więcej, by tylko zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę podczas jazdy. Nie chodzi tylko o sam pojazd mechaniczny, ale też wszelkie akcesoria. Rękawice, buty, kurtka motocyklowa, są zawsze najlepszej jakości.

 

Chociaż panie nadal stanowią mniejszość, to w każdym sezonie motocyklowym zauważa się ich coraz większą liczbę, jeśli chodzi o szusowanie po polskich drogach. Kobiety coraz częściej również zapisują się do klubów motocyklowych, a jazda takim jednośladem jest wyrazem ich stylu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *