przyłącza gazowe Białystok

Komu zlecić odbiór i próbę szczelności instalacji gazowej?

Przed oddaniem lokalu do użytku, konieczne jest przeprowadzenie wszelkiego rodzaju analiz i testów, które będą miały na celu ocenę wykonanych instalacji. Szczególnie istotne wydaje się sprawdzenie działania wszelkich konstrukcji gazowych. W razie jakichkolwiek błędów lub problemów, mogą one bowiem okazać się groźne dla użytkowników lokalu.

W celu weryfikacji jej sprawności, wykonywana jest tak zwana próba szczelności. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, przeprowadza się ją w przypadku:

  • wykonania nowej instalacji,
  • jej przebudowy,
  • gruntownego remontu,
  • gdy okres, w którym nie była używana, trwa dłużej 6 miesięcy.

Powyższe zasady mają moc niezależnie od tego, jakiego rodzaju są to instalacje gazowe. Białystok jest miastem, w którym działa mnóstwo specjalistów z tej dziedziny, dlatego przeprowadzenie próby szczelności nie powinno być problemem. Oczywiście należy przy tym pamiętać, że wszystko musi odbyć się zgodnie z przepisami. Określają one między innymi to, jakie kryteria musi spełniać manometr wykorzystywany podczas całej procedury.

Obowiązki związane z nadzorem i realizacją próby szczelności ciążą na właścicielu budynku, o czym trzeba pamiętać. To samo tyczy się innych działań kontrolnych, jakie obejmują instalacje oraz konkretne przyłącza gazowe. Białystok gwarantuje dostęp do bardzo szerokiej oferty usługowej, dlatego wypełnienie tego typu obowiązków nie było być problemem. Niezależnie od przeznaczenia budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *