mycie ekranów akustycznych Warszawa

Kto wykonuje mycie ekranów akustycznych?

Ekrany akustyczne chronią osoby mieszkające w pobliżu autostrad przed hałasem. Jednak podróżując po drogach szybkiego ruchu, można zauważyć, że większość ekranów jest zadbana i czysta. Nie widać również osób, które zajmują się czyszczeniem osłon, co wydaje się dziwne i niepokojące.

Mycie ekranów akustycznych przez wiele osób uważane jest za nietypową specjalność. Charakterystyczne dla takiej usługi warunki, w jakich muszą zostać wykonane powierzone prace. Żeby znaleźć taką firmę, wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać hasło „mycie ekranów akustycznych warszawa”. Profesjonalne sprzątanie świadczone przez takie firmy może obejmować również inne prace związane z utrzymaniem czystości jak np. sprzątanie miejsc po wypadkach komunikacyjnych.

Usługa może z pozoru kojarzyć się z myciem okien, lecz nie do końca tak jest. W przeciwieństwie do mycia okien często pracownicy firmy sprzątającej mają do czynienia z aktami wandalizmu. Usunięcie jego skutków wymaga wykorzystania specjalnych metod i środków, które sprawią, że nie cenzuralne napisy i rysunki odejdą w zapomnienie. Dodatkowo dochodzi mycie metalowych elementów konstrukcyjnych oraz betonowych, co sprawia, że usługa jest znacznie odmienna od mycia okien.

Sama usługa mycia ekranów akustycznych nie jest zadaniem łatwym. Prace są przeprowadzane na poboczu tuż przy ekranie akustycznym i wymagają profesjonalizmu. Szczególnie biorąc pod uwagę ciągle aktywny ruch na drogach, który nie może zostać wstrzymany w związku z prowadzonymi pracami konserwatorskimi. Co ciekawe prace tego typu również wykonywane są pod osłoną nocy w miejscach, gdzie mycie ekranów w dzień nie byłoby możliwe.

Najważniejszym elementem prac podczas czyszczenia ekranów akustycznych jest wysoka temperatura. Dlatego pracownicy mają do dyspozycji myjkę ciśnieniową lub parownicę, która pozwoli oddziaływać na powierzchnię gorącą wodą i parą. Takie rozwiązanie zazwyczaj się sprawdza w przypadku graffiti oraz zabrudzeń pozostawionych przez ptaki. Dodatkowo wykorzystywane są specjalne preparaty i środki chemiczne mające na celu usunąć trudne zabrudzenia bez uszkodzenia czyszczonej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *