sok jabłkowy 3l

Który sok jabłkowy wybrać? Klarowny czy mętny?

W zależności od dalszej obróbki sok jabłkowy ma określoną wartość odżywczą. Ten najzdrowszy sok jest świeżo wyciskany i naturalnie mętny. Na półkach sklepowych można znaleźć również te klarowane soki, które w większości są pozbawione najcenniejszych substancji odżywczych. Jakimi cechami należy się kierować przy wyborze soku jabłkowego?

Jakie wartości odżywcze zawiera sok jabłkowy?

Pełnowartościowy i naturalny sok jabłkowy zawiera wszystkie składniki odżywcze, jakie możemy znaleźć w świeżych jabłkach. Są one bogatym źródłem witaminy – A, C, E, K, PP i witamin z grupy B – B1, B2, B3, B6, czy B9. Dodatkowo spożywanie jabłek dostarcza dziennego zapotrzebowania na potas, wapń, fosfor i żelazo. W skórce jabłek możemy znaleźć dużo błonnika, który wspiera prawidłową pracę metabolizmu i przywraca uczucie sytości w żołądku.

Różnica pomiędzy klarowanym sokiem jabłkowym a naturalnie mętnym

Pektyny i flawonoidy stanowią jedne z najcenniejszych składników jabłek. Składniki te nie występują w miąższu, lecz można je znaleźć w skórce oraz gniazdach nasiennych. Z tej przyczyny soki, które są naturalnie mętne, są po prostu zdrowsze od tych soków klarowanych. Dlatego, że soki mętne uzyskuje się z całych owoców. Obróbka soków i ich filtracja, wpływają na klarowanie, niemal całkowicie pozbawiając sok jabłkowy właściwości antyoksydacyjnych, czy pozytywnego wpływu na pracę jelit i gospodarkę lipidową. Aby w pełni cieszyć się właściwościami jabłek, warto pić świeżo tłoczone soki, bez dodatku cukru i innych sztucznych konserwantów.

Zdrowe przekąski dla niemowlaka

Sok jabłkowy, który został poddany obróbce, wydłużającej jego termin przydatności – zwykle pozbawiony jest większości wartości odżywczych. Proces przetwarzania najczęściej prowadzi i rozpadu witamin oraz negatywnie wpływa na cenne związki odżywcze.

Soki jabłkowe świeżo tłoczone

Cieszy fakt, że świadomość społeczna związana ze zdrowym style życia rośnie. Wzrasta również zapotrzebowanie na produkty naturalne, nieprzetworzone, bogate w wartości odżywcze. Soki jabłkowe występują w różnych formach i pojemnościach. Można też nabyć sok jabłkowy 3l lub w większych pojemnościach, dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *