deratyzacja warszawa

Na czym polega deratyzacja?

Deratyzacja, inaczej odszczurzanie, to metoda pozwalająca na skuteczne zwalczanie gryzoni za pomocą środków chemicznych, fizycznych i biologicznych. Proces ten najczęściej dotyczy szczurów i myszy, ale  może też odnosić do zwalczania kun, nornic i kretów. Poniżej przedstawimy to, jak wygląda skuteczna deratyzacja. 

Deratyzacja jest ostatnią deską ratunku i stosuje się ją w celu przywrócenia normalnego funkcjonowania, gdyż osiedlone gryzonie w różnych nieruchomościach powodują ogromne straty. Mogą nie tylko podbierać jedzenie, ale też przegryźć kable lub przenosić niebezpieczne zarazki. Badania wskazują, że przeciętny gryzoń zjada około 20 gramów pożywienia dziennie, wydała około 20 grudek kału i 15 mililitrów moczu. 

Dobry deratyzator powinien zacząć najpierw od dokładnej lustracji terenu pod względem zagrożeń ze strony gryzoni. Trzeba także sprawdzić poziom zabezpieczenia i szczelności obiektów przed gryzoniami. Mogą one bez problemu mogą przegryźć się przez warstwy izolacyjne, kable, rury kanalizacyjne, więc ważne jest, aby sprawdzić wszystkie zakamarki. 

Najczęściej stosuje się odszczurzanie za pomocą pułapek lub zatrutego pokarmu. Środki do przeprowadzania deratyzacji zawierają hormony, które zwabiają gryzonie do określonego miejsca. Trutki są zazwyczaj bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych, ponieważ substancje w nich zawarte oparte są na hormonach gryzoni. 

Jednakże, przy wyborze firmy deratyzacyjnej warto zwrócić uwagę, czy środki, których używają, mają odpowiednie certyfikaty i nie są szkodliwe dla środowiska. Można to zrobić w bardzo łatwy sposób, na przykład poprzez wpisanie w wyszukiwarkę “deratyzacja warszawa” i porównanie firm deratyzacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *