sprzątanie po zmarłych

Najlepsze książki dotyczące zawodów funeralnych

Ostatni rozwój utworów dotyczących morderstw pociągnął za sobą również wzmożone zainteresowanie pracą pracowników funeralnych. Ludzie są niezwykle zainteresowani zawodami, które na co dzień stykają się ze śmiercią. W związku z tym publikujemy subiektywne zestawienie książek na ten temat.

“Bez strachu. Jak umiera człowiek”

Reportaż Magdaleny Rigamonti i Adama Ragiela wydany w 2015 roku jest niesamowicie wciągającą lekturą. Jest to książka opisująca niesamowity zawód balsamisty. Po przeczytaniu książki czytelnik dowie się na czym polega balsamowanie, przygotowanie ciała do pogrzebu oraz jakie choroby możemy złapać od zmarłego. Książka ta nie jest wbrew pozorom mrocznym horrorem. Wręcz przeciwnie, autorzy skupili się na wychwalaniu życia i na dogłębnym zrozumieniu śmierci.

“Zakład pogrzebowy przedstawia! Dobrze, że do nas trafiłeś”

Książka niemieckiego pisarza Petera Wilhelma wydana w 2013 roku pozwoli ci dowiedzieć się, jak wygląda praca w domie pogrzebowym. Czy sprzątanie po zmarłych jest częścią pracy pracowników domu pogrzebowego? Jak połączyć można jednocześnie pocieszać klienta, któremu zmarła bliska osoba, a jednocześnie być jego sprzedawcą? Na te pytania uzyskasz odpowiedź po przeczytaniu tej książki.

“Sprawa dla koronera. Kulisy zawodu, który codziennie spotyka śmierć”

Książka Johna Batesona wydana w 2019 roku opisuje szczegółowo zawód koronera sądowego. W książce zapoznamy się nie tylko z opisami spraw, którymi zajmuje się koroner. Autor w niesamowicie ciekawy sposób opisuje najróżniejsze aspekty badania zbrodni – na przykład to, jak z najróżniejszych rzeczy można stworzyć narzędzia zbrodni. Przez całą książkę śledzimy poczynania koronera sądowego Kena Holmesa, który wcześniej pracował jako zawodowy balsamista. Na podstawie jego relacji Beatson podaje nam informacje na temat postępowania w przypadkach zabójstw, samobójstw oraz śmierci naturalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *