Najlepsze trasy rowerowe w Polsce

Najlepsze trasy rowerowe w Polsce

Pomimo, iż Polska jest jeszcze daleko w tyle biorąc pod uwagę na przykład Holandię to warto zaznaczyć, że i w naszym kraju chociażby w ostatnim czasie powstały liczne trasy rowerowe, dzięki którym w prosty sposób będziesz mógł zorganizować ciekawą wycieczkę.

Trasy rowerowe w Polsce są różnorodne biorąc pod uwagę nie tylko atrakcje, jakie znajdują się przy tego rodzaju szlakach, ale również poziom trudności. Do wyboru więc mamy ścieżki proste, dzięki którym możliwe będzie podziwianie malowniczych krajobrazów jak i trudne, na przykład górskie, które są idealne dla bardziej wprawionych rowerzystów i fanatyków tego rodzaju wypraw jednośladem.

Trasy rowerowe dostępne są zarówno w największych miastach kraju jak i terenach mniej zamieszkałych, na przykład wiejskich. Niektóre ze ścieżek mają po kilka kilometrów – na przykład ta w Beskidzie Śląskim, inne to nawet 100 kilometrowe odcinki – tutaj przykładem może być szlak Stu Jezior.

Jeśli chcemy wybrać się na wycieczkę typowo rekreacyjną, której celem będzie bliski kontakt z przyrodą i podziwianie malowniczych widoków możemy wybrać się do Olsztyna i okolic tego miasta. Co ciekawe, rowery w Olsztynie są bardzo popularne i coraz więcej mieszkańców tego miasta wybiera właśnie jednoślad jako środek komunikacyjny.

Pamiętajmy, że wielkimi krokami zbliża się majówka. Ta jest doskonałym czasem na odbywanie przygód podczas rowerowych wycieczek. Rozejrzyj się dookoła a z pewnością w swojej okolicy dostrzeżesz jedną ze ścieżek rowerowych. Podążaj nią i napawaj się urokiem podróży na jednośladzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *