stół interaktywny

Nowoczesne wyposażenie sali zabaw

Sale zabaw funkcjonują w każdym większym mieście Polski. To jedne z obiektów, w których dzieci znajdują cały szereg rozrywki. Okazuje się jednak, że w sali zabaw liczyć można nie tylko na moc radości i szalonej zabawy, ale również wszechstronny rozwój maluchów. Dzisiaj przedstawiamy Wam placówki, które inwestują w najnowocześniejsze urządzenia, z jakich do woli mogą korzystać dzieci.

Oprócz interaktywnych zabawek do samodzielnego wykorzystania, takich jak jeździki czy edukacyjne tablice, goście sali zabaw korzystać mogą coraz częściej z interaktywnego projektora. Oferuje się wtedy zabawę na tzw. magicznym dywanie, czyli podłodze, na jakiej wyświetlane są przeróżne gry i zabawy. Możliwy do zastosowania jest również stół interaktywny, gdzie gry ukazują się na stole. Te zazwyczaj nie rozwijają motoryki ruchowej najmłodszych, ale raczej umiejętności intelektualne. Zabawy wpływają wtedy na pamięć, koncentrację uwagi, mogą uczyć technik liczenia, pisania albo komunikowania się w języku obcym. Do wyboru jest ogrom rozmaitych propozycji. Można bawić się samodzielnie lub zespołowo, co daje szansę na zdobycie kolejnych atutów w kwestii porozumiewania się z rówieśnikami, zdrowej rywalizacji czy wsparcia w życiu społecznym.

Nie ma wątpliwości, że interaktywne zabawki cieszą się dzisiaj coraz większą popularnością. Wybierane są nawet częściej niż tradycyjne formy aktywności w sali zabaw. Standardowe zjeżdżalnie, baseny z kulkami czy tzw. małpie gaje nie są wykorzystywane już tak często. Dzieci widząc nowoczesne urządzenia, chcą się nimi bawić. Przecież technologia wkracza w nasze życie wielkimi krokami i raczej od niej nie uciekniemy. Warto jednak wybierać takie rozwiązania, które oprócz rozrywki dostarczają również szereg czynników wpływających na rozwój najmłodszych. Pamiętajmy, że elektronika również może wpływać na rozbudzanie kreatywności i wyobraźni. Co ważne, należy z tych innowacji korzystać z pewnymi ograniczeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *