pellet biomasa

Piece na pellet i biomasę

Biomasa jest dzisiaj najbardziej ekologicznym sposobem generowania ciepła w domu. To surowiec bezpieczny dla środowiska, nie emitujący szkodliwych substancji. Co więcej, to rodzaj opału, który wydaje się być niewyczerpywalny – wytwarza się ją z odpadów roślinnych. To właśnie z niej produkowany jest pellet. Pellet występuje najczęściej w postaci granulatu z trocin czy słomy. Wszystko zostaje dokładnie sprasowane, dzięki czemu transport i przechowywanie tego rodzaju opału nie staje się uciążliwe.

Piece wykorzystujące jako materiał opałowy pellet charakteryzują się doskonałą wydajnością. I chociaż inwestycja w taki kocioł jest najczęściej nieco większa, to z całą pewnością dużo bardziej opłacalna. Warto przy tym wspomnieć, że piec centralnego ogrzewania tego rodzaju jest ceniony przez domowników za komfort obsługi. Nowoczesne piece posiadają podajniki, dzięki którym załadunek konieczny jest tylko raz na kilka dni. To dużo lepsze rozwiązanie patrząc na tradycyjne piece węglowe, które zmuszały do ingerencji domowników w wytwarzanie ciepła nawet co kilka godzin.

Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż piece na pellet są bezpieczne dla środowiska a przy tym wykazują niemalże automatyczną obsługę to okaże się, że ich wybór jest najlepszy, patrząc na wszystkie rodzaje generowania ogrzewania domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *