posadzki żywiczne

Podłoga z żywicy – cechy charakterystyczne

Zastanawiasz się, jaka podłoga sprawdzi się w Twojej nowej kuchni, łazience albo w garażu? Chcesz, by była praktyczna, łatwa w utrzymaniu czystości, ale przy tym doskonale trwała i odporna na wszelkie warunki i uszkodzenia? Postaw na posadzki epoksydowe na bazie żywicy, które cechują się wszystkimi wymienionymi cechami, do tego stanowią świetny efekt wizualny. Dowiedz się więcej. 

O ile posadzki epoksydowe jeszcze do niedawna stosowane były jedynie w halach, fabrykach, magazynach, przestrzeniach przemysłowych czy obiektach użytku publicznego, czyli wszędzie tam, gdzie podłoże było narażone na intensywną eksploatację, dzisiaj coraz częściej wykorzystuje się je także w warunkach domowych.
Wszystko dlatego, że posadzki z żywicy charakteryzują się doskonałą trwałością. W kuchni będą odporne na zarysowania, wysoką temperaturę czy pęknięcia, w garażu na duży ciężar czy zniszczenie. W łazience zaś na taką podłogę nie wpłynie w żaden sposób woda i wilgoć, a przy tym za każdym razem udaje się ją z łatwością sprzątnąć.
Coraz więcej zalet wymienia się również w kwestii elementu dekoracyjnego. Nadal niewiele osób wie, że posadzki żywiczne mogą wyglądać naprawdę okazale. Można dodawać do nich drobinki kwarcu, które nadają efekt mieniącego się brokatu albo wykorzystywać barwniki, dzięki którym podłoga może mieć dowolny kolor.
Pamiętajmy także, że tego rodzaju podłoga nie wiąże się z koniecznością poniesienia większej inwestycji niż w przypadku paneli czy płytek. Co ważne, przy odrobinie umiejętności można ją z sukcesem nakładać samodzielnie.
Posadzki epoksydowe to idealne rozwiązanie dla wszystkich inwestorów, którzy chcą cieszyć się z użytkowania podłogi ładnej i estetycznej, ale również praktycznej, doskonale trwałej i w pełni odpornej na wszystkie niekorzystne czynniki. Ta podłoga nie ulega zarysowaniom, pęknięciom czy odbarwieniom. Wystarczy przetrzeć ją mopem, by była lśniąca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *