posadzki epoksydowe

Podłoga z żywicy w salonie – czy warto?

Gres, płytki ceramiczne, panele, drewniany parkiet – do tej pory właśnie takie materiały stosowano do wykonania podłogi we własnych „czterech kątach”. Dzisiaj do tej grupy dołączają posadzki epoksydowe z żywicy. Dlaczego coraz więcej inwestorów decyduje się właśnie na taką podłogę? Do jakiego stylu aranżacji wnętrz pasuje najbardziej i ile kosztuje? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Podłoga z żywicy jest przede wszystkim trwała. Jest odporna na rysowanie i pękanie, ciężar, wilgoć, wodę, substancje chemiczne, brud, wysokie i niskie temperatury. Do tego jest antypoślizgowa i łatwo utrzymać ją w czystości. Co więcej, to posadzki dekoracyjne, ponieważ można je barwić na dowolny kolor, dodawać drobinki kwarcu, dzięki czemu podłoga mieni się niczym posypana brokatem. Można w nią wtapiać różne elementy, na przykład kolorową folię.

Wszystko to sprawia, że posadzki epoksydowe sprawdzają się nie tylko w garażach, łazienkach czy kuchniach, ale też w reprezentacyjnych salonach. Te białe są ponadczasowe, zawsze modne, świetnie pasują do stylu klasycznego, ale też tego nowoczesnego. Podłogi z żywicy barwione w kolorach szarości pięknie wyglądają w aranżacjach skandynawskich czy retro. Taka podłoga pasuje tak naprawdę do każdej przestrzeni, a co najważniejsze przetrwa długie lata w swojej optymalnej doskonałości. Warto również wspomnieć, że z powodzeniem udaje się ją położyć samodzielnie, a ostateczny koszt takiej inwestycji nie jest większy niż nabycie parkietu czy płytek ceramicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *