Podłogi drewniane najlepszej jakości

Moda na podłogi z drewna trwa nieprzerwanie od lat. Właśnie taką wybierają miłośnicy stylu klasycznego, retro, skandynawskiego, loftowego, ale naturalne deski świetnie sprawdzają też w aranżacjach nowoczesnych i tych glamour. Nie ma wątpliwości, że drewniany parkiet jest bazą każdej przestrzeni, którą można urządzić w dowolny sposób. Jakie podłogi wybierać? Na co zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji? Liczy się najwyższa jakość i nie ma co do tego wątpliwości.

Dlaczego podłoga drewniana to dobry pomysł?

Fakt, że naturalny parkiet będzie nieco droższy niż na przykład imitujące drewno panele. Drewniane, luksusowe podłogi mają jednak swój styl, są eleganckie, ponadczasowe, mają unikalny, wyjątkowy charakter, a przy tym wykazują szereg pozytywnych właściwości.

Inwestorów przekonuje przede wszystkim to, że podłoga drewniana jest trwała, odporna na ścieranie, pękanie, rysowanie, działanie wody, do tego łatwa w utrzymaniu czystości i można ją stosować na tzw. podłogówkę. Co więcej, deski można dopasować pod względem rodzaju, struktury słojów, koloru czy wielkości do danego klimatu, jaki chcemy uzyskać, na przykład deski szczotkowane (postarzane) świetnie sprawdzają się jako podłogi rustykalne. Będą pięknie wyglądać w aranżacjach retro, tych bardziej swojskich oraz romantycznych.

Jakie drewno na podłogę?

Najmocniejsze jest drewno egzotyczne i tutaj wymienia się chociażby palisander. Modyfikowany nie zmienia swoich właściwości, za to można go dopasować do indywidualnych potrzeb. To drewno idealnie twarde, odporne, przy tym o przepięknej, niecodziennej strukturze i ułożeniu słojów.

W Polsce niezwykle popularne są też podłogi dębowe i nie da się ukryć, że to one najczęściej goszczą w naszych domach. Dąb nadaje się nie tylko na podłogi, ale świetnie sprawdzi się też na schody, tarasy, a nawet blaty mebli. Powszechnie stosuje się też jesion, a nieco rzadziej sosnę. Wszystko dlatego, że sosna, chociaż ma piękne wybarwienie i strukturę słojów, to jest to drewno miękkie, bardziej podatne na uszkodzenia. Jeszcze do niedawna układano podłogi sosnowe, ponieważ te były nieco tańsze i zawsze zabezpieczano je twardym lakierem. Dzisiaj większość inwestorów woli naturalne powłoki ochronne w postaci olejów czy wosków, dzięki którym drewniany parkiet w pełni zachowuje swój naturalny charakter, jednocześnie zachowując swoje doskonałe właściwości tak ważne dla codziennej eksploatacji podłogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *