pomysły na integrację pracowników

Popularne pomysły na integrację pracowników

Integracja pracowników ma ogromną wartość dla wielu firm i korporacji. Dobrze zbudowane relacje między pracownikami pozwalają wykonywać coraz trudniejsze zadania, których wykonanie w pojedynkę jest niemożliwe. Dlatego firmy coraz częściej zwracają szczególną uwagę na umiejętność pracy zespołowej nowych pracowników.

Pytanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej o umiejętność pracy zespołowej nie powinna już nikogo dziwić. Jest to jedna z powszechnych umiejętności, której wartość ciężko ocenić. Jeśli ktoś potrafi pracować w grupie, to ma przewagę nad innymi kandydatami podczas rekrutacji. Szczególnie gdy coraz wyżej stawiana poprzeczka i odważne cele biznesowe wymagają kooperacji i dobrych relacji wśród pracowników.

Budowanie relacji między pracownikami powinno następować już od pierwszego dnia pracy nowego pracownika. Integracja pracowników wymaga komunikacji i przede wszystkim czasu. Nie jest możliwe otwarcie się nowej osoby na resztę zespołu po miesiącu pracy. Dlatego wiele firm postawia wyjść naprzeciw takim sytuacjom, wykorzystując różne pomysły na integrację pracowników.

Najczęściej spotykaną formą integracji pracowników są wyjazdy integracyjne. Podczas takiego wyjazdu pracownicy mogą się zintegrować podczas różnych szkoleń i form wspólnego spędzania czasu. Szkolenia związane z integracją pracowników umożliwiają otwarcie się nowych pracowników przed resztą zespołu. Zazwyczaj odbywa się to podczas rozgrywki w gry szkoleniowe o ciekawej fabule.

Szkolenia integracyjne z wykorzystaniem gier szkoleniowych nie są nudnie spędzonym czasem. Każdy uczestnik gry aktywnie bierze w niej udział. Cele oraz zadania wykonywanie w takich grach często mają na celu budowanie relacji między graczami, którzy wspólnie chcą wygrać rozgrywkę. W zależności od typu gry pracownicy mogą być podzieleni na poszczególne zespoły, które miedzy sobą rywalizują.

Innym pomysłem na integrację może być coroczne spotkanie pracowników firmy. W zależności od realizowanej formy spotkania może to być konferencja lub przyjęcie dla pracowników. Podczas takiego spotkania każdy pracownik ma możliwość nawiązania relacji z pozostałymi pracownikami. Co ciekawe podczas takiego spotkania może być również prowadzona gra szkoleniowa pozwalająca szybciej dostrzec nowym pracownikom cele firmy. Dzieje się tak poprzez rozgrywkę, w której trzeba osiągnąć konkretny cel np. poprzez zarządzanie zasobami, lub tworząc wspólnie konstrukcję mostu. Takie spotkanie sprawi, że uczestnicy lepiej zrozumieją strategię firmy oraz kluczowe dla niej zagadnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *