okna z drewna

Praktyczne informacje o oknach drewnianych

Okna drewniane są produktem, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jednak osoby decydujące się na zakup takich okien, często mają wątpliwości, które wymagają wyjaśnienia. Wynikają one często z braku wiedzy oraz różnych opinii, które mogą w znaczny sposób wprowadzać nas w błąd.

Zakup okien drewnianych jest inwestycją na lata. Trudno się nie zgodzić z tym argumentem, ponieważ dzisiejszy postęp technologiczny pozytywnie odmienił rynek okien z drewna. Nowoczesne rozwiązania i maszyny wdrożone w zakładach produkcyjnych umożliwiają obróbkę drewna na wysokim poziomie. Dzięki temu uzyskujemy trwały produkt o dobrych parametrach i wytrzymałości.

Czy okna drewniane mogą być energooszczędne?

Nieszczelność okien i problem związany z nadmierną stratą ciepła już pewien czas temu odszedł w zapomnienie. Wspomniane wcześniej technologie produkcji sprawiły, że sposób wykonania okien drewnianych musi zapewnić im odpowiednie wartości m.in. współczynnika przenikania ciepła. Dlatego okna drewniane pozwalają poprawić energooszczędność naszej nieruchomości. Jest to istotny czynnik, który pozytywnie przekłada się na opłaty szczególnie w okresie zimowym. Ponadto, jeżeli okna z drewna nie spełniłyby wymagań, jakie określa Ministerstwo Infrastruktury, to nie mogłyby zostać dopuszczone do sprzedaży.

Czy okna drewniane wymagają konserwacji?

Drewno jest naturalnym materiałem wykorzystywanym w różnych gałęziach przemysłu. Tak jest również w przypadku stolarki okiennej, co wymaga podjęcia odpowiednich działań zabezpieczających ten materiał przed uszkodzeniami. Nowe okna są gotowe do użytkowania, lecz nie możemy zapominać o potrzebie ich konserwacji. Do tego celu producent okien udostępnia nam różne środki, które pozwolą nam cieszyć się pięknym wyglądem okien przez kolejne lata. Nie musimy się również obawiać o utratę koloru naszych okien, ponieważ z tą myślą dostępne są w sprzedaży lakiery, woski oraz preparaty do czyszczenia ram drewnianych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *