Nogi i żylaki

Profilaktyka żylaków

Ponieważ wpływ na żylaki mają w dużej mierze czynniki genetyczne, nie istnieją skuteczne w 100% sposoby na to, by zapobiegać ich występowaniu. W ostatnich latach zaś pojawiły się liczne przesłanki, na jakie warto zwrócić uwagę, a które przyczyniają się do niwelowania tego niekorzystnego schorzenia.

Przede wszystkim profilaktyka żylaków powinna przebiegać w oparciu o odpowiedni tryb życia. Tutaj mamy na myśli głównie aktywność fizyczną i dobre nawyki dotyczące na przykład ubioru czy postępowania w ramach pielęgnacji kończyn.

Na pewno niekorzystna jest praca tylko siedząca bądź tylko stojąca. Okazuje się również, że żylaki mogą pojawić się w wyniku zakładania wysokich obcasów bądź noszenia nazbyt obcisłej bielizny – na przykład rajstop.

Co więcej, eksperci z gabinetu, którzy zajmują się skutecznym leczeniem żylaków poprzez terapię laserową zwracają uwagę na fakt, iż żylaki mogą pojawić się w wyniku zażywania zbyt długich i gorących kąpieli czy za częstych wizyt w saunie. Dobrze nie wpływa również nadmierne opalanie się i dotyczy to zarówno kąpieli słonecznych jak i tych w solarium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *