przedszkole Bemowo

Przedszkole prywatne a publiczne – podstawowe różnice

Wraz z coraz większym zapotrzebowaniem na miejsca dla dzieci w wieku przedszkolnym w placówkach przeznaczonych do sprawowania nad nimi opieki, zaczęły powstawać nowe obiekty, które oferują dzisiaj pełne bezpieczeństwo i najlepszy rozwój maluchów. Mowa tutaj o przedszkolach prywatnych, które działają dzisiaj na podobnych jak nie lepszych zasadach, co te publiczne.

Zarówno przedszkole prywatne jak i te publiczne funkcjonuje w oparciu o jasne wytyczne MEN. Chodzi tutaj zarówno o edukację dzieci w wieku przedszkolnym, ich rozwój intelektualny i fizyczny jak również zapewnienie im opieki na najwyższym poziomie. Różnica polega na tym, że placówki prywatne pobierają wyższe opłaty za uczęszczanie dziecka do przedszkola, ale dzięki temu stać je tez na dużo więcej. Nie da się ukryć, że przedszkola prywatne organizują dzieciom szereg zajęć dodatkowych, na maluchy czekają liczne atrakcje w postaci przedstawień teatralnych, wycieczek czy prezentacji. To również programy dydaktyczne, które realizowane są zaraz obok tego podstawowego. Przedszkole prywatne może pochwalić się tez najczęściej dużo lepszym wyposażeniem sal i całego obiektu oraz zatrudnianiem lepiej wykwalifikowanej kadry.

Z łatwością można porównać różne placówki chociażby za pomocą internetu. Wybierzmy okolicę, w której mieszkamy, wpisując przykładowo „przedszkole Bemowo”. Wtedy wyświetli nam się oferta wszystkich placówek tego rodzaju w obrębie danej miejscowości. Oczywistym jest jednak fakt, iż podjęcie ostatecznej decyzji będzie wiązać się z koniecznością osobistej wizyty w przedszkolu i tutaj również warto wybrać co najmniej kilka obiektów do porównania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *