cyfrowe uszlachetnienie

Reklama sposobem na dotarcie do nowych klientów

Reklama jest podstawowym działaniem mającym na celu pozyskanie nowych klientów. Głównym jej zadaniem jest atrakcyjne przedstawienie działalności firmy oraz promowanie świadczonych usług. Nie można jednak zapominać o dostępnych formach reklamy, które pozwolą zwiększyć grono osób potencjalnie zainteresowanych produktem lub usługą.

Internet i inne media

Dzisiaj praktycznie nie ma osób, które nie zetknęły się z reklamą w mediach. Telewizja i radio to podstawowe „ścieżki”, którymi marki docierają do swoich klientów. Mimo popularności tej metody wiele osób coraz częściej decyduje się zmienić kanał lub stację, gdy reklama jest długa i dręcząca. Dzieje się tak, ponieważ przekaz jest zbyt mało interesujący lub narusza swobodny odbiór informacji poprzez zbyt głośne dźwięki, lub zbyt intensywne kolory. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku mediów społecznościowych, gdzie możemy bezpośrednio wejść w konwersację z klientami poprzez aktywność na fun page’u. Ważna jest tutaj dobrze zorganizowana komunikacja pozwalająca uniknąć sytuacji skutkujących negatywnymi opiniami.

Reklama drukowana

Starym i dobrym sposobem reklamowania swojej działalności są materiały drukowane. Każdy chociaż raz będąc w banku, przeglądał ulotki z poszczególnymi produktami bankowymi. Taka sytuacja jest przykładem pierwszego kontaktu, gdy zainteresowana osoba poszukuje jasnej i rzetelnej informacji na temat danej usługi. Jeśli nie będą spełnione podstawowe warunki, to możemy spotkać się z sytuacją, gdy po kilku sekundach czytania taka osoba opuści placówkę.

Przyciągnięcie uwagi klienta jest głównym czynnikiem, na który stawia coraz więcej firm. Można zobaczyć to na przykładzie największych firm, które w wyścigu za klientem prześcigają się w różnych rozwiązaniach. Jedni stawiają na układ inni natomiast na technologię.

Wykorzystanie nowoczesnych technologii druku jest sposobem na zwiększenie atrakcyjności, które chcemy przekazać. Przykładem może być druk w technologii 3DS, który charakteryzuje wypukłość i struktura. Połączenie lakieru oraz folii pozwala uzyskać efekt wypukłych elementów, które mogą mieć gładką lub porowatą powierzchnię. Takie połączenie określane jest jako cyfrowe uszlachetnienie, które wzmacnia przekaz poprzez dotyk. W trakcie czytania mamy możliwość poczuć tekst, co stanowi element wyróżniający wobec powszechnie znanych form wydruku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *