ćwiczenia dla dzieci

Rytmika w przedszkolu

Rytmika jest jednym z zajęć podstawowych, jakie organizowane są według standardowego programu edukacyjnego w każdej placówce przedszkolnej. Najczęściej odbywa się raz w tygodniu i trwa od 30 minut do 45 minut.

Rytmika to nic innego jak zajęcia gimnastyczne połączone z muzyką. Przede wszystkim to świetna zabawa dla dzieci, które właśnie podczas tych zajęć mogą skutecznie spożytkować swoją energię. Rytmika niesie za sobą również walory zdrowotne, przede wszystkim biorąc pod uwagę ortopedię. Ćwiczenia dla dzieci, jakie są wykonywane przez przedszkolaków wpływa korzystnie na ich postawę.

Podczas ćwiczeń dzieci grają, tańczą i śpiewają, nierzadko realizowane są specjalne układy czy choreografie. Czasem zajęcia przypominają szkolny W-F, czasem przeważa na nich muzyka. Zawsze jednak jest to czas intensywnego rozwoju każdego malucha.

Jeszcze przed wyborem przedszkola warto sprawdzić, czy zajęcia tego rodzaju są w nim organizowane. Można przeczytać szczegółowe oferty na stronach www placówek, dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze dziecko będzie miało zagwarantowane ciekawe zajęcia w ramach pobytu w przedszkolu.

Co ciekawe, zabawy ruchowe dla dzieci w wieku przedszkolnym nie tylko wzmacniają i rozwijają swoją koordynację ruchową czy muzykalność. To również pozytywne czynniki wpływające na funkcjonowanie w społeczeństwie. Rytmika to nic innego jak współpraca w grupie, umiejętność komunikacji, zdrowa rywalizacja, wyrozumiałość, akceptacja i wzajemna pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *