zbiorniki trocin

Silosy do trocin – kiedy się przydają i jak są zbudowane?

Zastanawiasz się, w jaki sposób zbudowane są zbiorniki trocin dostępne na rynku? To swego rodzaju magazyny, które pozwalają na składowanie paliwa drzewnego. Dzięki temu można bezpiecznie przechowywać drewno, które jest wysoce palnym surowcem. Silos do trocin zbudowany jest z takich elementów, jak:

  • płaszcz w kształcie cylindra;
  • rama wsporcza;
  • mechanizm wybierający;
  • panele przeciwwybuchowe;
  • cyklon pneumatyczny do instalacji transportowej.

Silos do trocin najczęściej jest wykonywany z wytrzymałych materiałów takich, jak np. stal, blacha ocynkowana i inne. To gwarancja długowieczności i odporności silosa na uszkodzenia mechaniczne.

Zbiornik trocin – gdzie się przydaje?

Zbiorniki trocin przydają się głównie do przechowywania nawozów organicznych. Trociny to materiał, który można przechowywać np. na kompost, podsypkę pod rośliny, a także jako łatwopalny materiał. Zawsze pamiętaj, aby wyposażyć się w dobrej jakości silos do trocin, który pozwoli Ci przede wszystkim na bezpieczne przechowywanie łatwopalnego materiału. Materiał, który trafia do silosów, jest zawsze przefiltrowany przez profesjonalną instalację, dzięki czemu odzyskiwanie trocin staje się naprawdę skuteczne i przydatne. Uwaga! Bardzo ważne są wymiary silosa do trocin (wysokość i średnica), gdyż to właśnie one odpowiadają za jego ostateczną pojemność. Silosy przydają się przede wszystkim w branży zajmującej się obróbką drewna. Materiał nagromadzony w zbiorniku można zawsze przekazać do utylizacji lub ponownego wykorzystania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *