dezynsekcja warszawa

Skąd w mieszkaniu biorą się pluskwy?

Z roku na rok liczba ognisk pluskiew staje się coraz większa. Panuje błędne przekonanie, że pluskwy pojawiają się wszędzie tam, gdzie jest brudno. Tymczasem te insekty coraz częściej atakują ludzi dbających o higienę, którzy trzymają w domu porządek i śpią w czystych świeżych łóżkach. Jak się okazuje, czynnikiem sprzyjającym inwazji pluskiew wcale nie jest wyżej wspomniany bród, a podróże. Pluskwy nie są w stanie wejść do mieszkania przez otwarte okno, a do domu są przynoszone przez nas samych. Gdzie możemy natknąć się na pluskwę, która potem zawita w naszym domu? Tak naprawdę wszędzie, gdzie mamy możliwość snu. Ich ogniska mogą pojawić się w hotelach, szpitalach, akademikach i innych takich miejscach. Nie jest to pocieszający fakt, ale ze względu na łatwość w przystosowaniu się do nowych warunków i odporność na głód, pluskwy mogą występować nawet w najlepiej zadbanych hotelach, a już jedna sztuka wystarczy do tego, by w krótkim czasie założyć nową kolonię.
Pluskwy do domu mogą także dostać się, przebywając na używanych meblach, które wniesiemy do mieszkania. Z tego względu tak ważne jest dokładne sprawdzenie nowych szafek czy kanapy. Pluskwy lubią szczególnie tapicerowane meble.
Jak się pozbyć pluskiew? To może być problematyczne i ciężko będzie tego dokonać na własną rękę. Najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalistów, którzy wykonają kilka zabiegów zwalczających pluskwy, ponieważ jak się okazuje, jeden to może być za mało. Najszybciej znajdziemy taką firmę wpisując w wyszukiwarkę frazę typu „dezynsekcja Warszawa”. Jeżeli zauważyliśmy chociaż jedną pluskwę w naszym domu, nie ma na co czekać i czym prędzej należy podjąć kroki zwalczające te insekty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *