Ślub w miesiącu z literą „R”

W Polsce sezon ślubny bez wątpienia przypada na wiosnę i lato a wpływ na to ma przede wszystkim pewność udanej pogodny. Warto jednak wiedzieć, że przyszli nowożeńcy w większość wyznaczają datę tejże uroczystości w miesiącu, w którym znajduje się literka „R”. Tym samym, najczęściej śluby odbywają się w czerwcu, sierpniu oraz wrześniu.

Dzieje się tak dlatego, że wobec polskich przesądów, wzięcie ślubu w miesiącu z literką „R” ma przynieść szczęście młodej parze na długie lata. To oczywiście wymyślony zabobon, który z prawdą nie ma nic wspólnego, ale okazuje się, że nadal większość zakochanych w niego wierzy i bierze pod uwagę wyznaczając datę ślubu.

Pamiętajmy o tym, że sama ceremonia ślubna łączy się z licznymi przesądami i tradycjami. I chociaż dzisiaj uwspółcześnia się tego rodzaju wydarzenia nie patrząc na dawne zabobony to nadal wiele osób się do nich stosuje. Tradycją jest już na przykład realizowanie sesji ślubnej. Taka fotografia ślubna w Warszawie jest szczególnie udana przy nienagannej pogodzie bowiem coraz częściej wykonuje się ją w plenerze. Sama sesja nie musi być oczywiście realizowana w miesiącu z literką „R” w nazwie natomiast uznaje się, że nie powinna odbywać się jeszcze przed ślubem ani długo po nim. Oczywiście dla nowożeńców nie powinno być to głównym wyznacznikiem bowiem szczęście nie zależy od terminu zaślubin czy związanych z tą uroczystością wydarzeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *