szkoła integracyjna

Szkoła integracyjna – jak przebiega rekrutacja?

Szkoły integracyjne powstały przede wszystkim z myślą o dzieciach, które cierpią z powodu różnego rodzaju zaburzeń. Najczęściej diagnozowany jest u nich autyzm oraz Zespół Aspergera. Należy pamiętać, że zaburzenia tego rodzaju stwarzają dysfunkcje nie tylko w sferze rozwoju społecznego czy poznawczego, ale też fizycznego.

Właśnie dlatego rekrutacja do takich obiektów następuje na specjalnych warunkach. Każda szkoła integracyjna w Warszawie czy jakimkolwiek innym miejscu wymaga przede wszystkim orzeczenia o potrzebie edukacji specjalnej z uwagi na stwierdzony autyzm. Dodatkowo wymagany jest też dokument, który potwierdza zdiagnozowany przez specjalistów autyzm, Zespół Aspergera czy inny rodzaj zaburzeń.

Jaka maskotka dla noworodka

Dzięki temu dzieci mają szansę na indywidualny i prawidłowy rozwój oraz edukację, zgodnie z indywidualnymi potrzebami i możliwościami. Tego nie jest w stanie zapewnić tradycyjna szkoła podstawowa. Bemowo i inne dzielnice stolicy na szczęście zapewniają takie placówki. W tradycyjnej szkole podstawowej dzieci traktowane są jako ogół, nie bierze się pod uwagę ich specjalnych potrzeb. Właśnie dlatego szkoła integracyjna jest idealnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *