usg tarczycy warszawa

Tarczyca a zmiany skórne

Nieprawidłowa praca gruczołu tarczycy niestety wpływa negatywnie na cały organizm. Nierzadko bardzo trudno zdiagnozować schorzenie, bowiem symptomy mogą wskazywać na całkowicie inną chorobę. Okazuje się jednak, że większość pacjentów uskarża się na towarzyszące zmiany skórne w przebiegu zaburzeń tarczycowych.

Jeśli pod uwagę weźmiemy niedoczynność tarczycy, należy wskazać, że reakcje skórne są jednymi z pierwszych negatywnych symptomów. Chorzy zauważyć mogą wyraźne przesuszenie skóry, obrzęki, opuchnięcie, brak naturalnej mimiki twarzy. Mogą pojawiać się przebarwienia, zmiany trądzikowe, podrażnienie oraz zaczerwienienie skóry przypominające uczulenie.

Należy zauważyć, że dysfunkcje skórne, jakie wiążą się z chorobami tarczycy, nie zostaną wyleczone doraźnymi środkami. Oczywiście, można je zaleczać i łagodzić, natomiast efekty będą tylko chwilowe. W przebiegu leczenia konieczne staje się wyeliminowanie zaburzeń pracy gruczołu tarczycy. W tym celu medyk endokrynolog wskazuje wykonanie usg tarczycy. Warszawa na szczęście dysponuje obszerną bazą obiektów medycznych, w których takowe badanie można szybko wykonać. W rozpoznaniu zmian na tle tarczycowym przydają się także badania krwi z odpowiednim wskazaniem – to najczęściej THS. Tyle wystarczy, by odkryć rzeczywiste źródło problemów skórnych. Terapia musi odbywać się równolegle, zarówno patrząc na uregulowanie pracy tarczycy, jak i niwelowanie przykrych dolegliwości w obrębie tkanki skórnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *