Targi staroci – jak kupować, by nie stracić?

Okazuje się, że targi staroci są coraz bardziej popularne. Coraz więcej z nas w celu nabycia mebli czy gadżetów dekoracyjnych do swoich wnętrz wcale nie wybiera się do nowoczesnych sklepów meblarskich a właśnie korzysta z pchlich targów, w Warszawie na przykład ogromną popularnością cieszą się Warszawskie Targi Antyków, na których możemy nabyć między innymi przepiękne, antyczne meble z drugiej ręki.

Warto jednak zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które ułatwią nam zakupy w tego rodzaju formie. Przede wszystkim naucz się targować i nie ubieraj się w najlepsze ciuchy. Sprzedawca szybko zauważy na Twoim ręku drogi zegarek i z miejsca będzie windować ceny w górę. Kupując antyki trzeba zawsze sprawdzić dokumenty poświadczające ich pochodzenie – może okazać się, że to starocie przerobione na zabytkowe meble. Jeśli sam nie znasz się na tego rodzaju meblach poproś fachowca, by wybrał się z Tobą na zakupy – znajdziesz do w antykwariatach albo na wspomnianych Targach.

Pamiętaj również, że nabywając rzeczy używane musisz być świadomy konieczności ich renowacji, nie wszystkie meble czy elementy dekoracyjne będą w pełni sprawne. Biorąc jednak pod uwagę ich ponadczasowość i ogólną wartość nie ma co ukrywać, że kupowanie tychże przedmiotów z duszą ma sens. Co więcej, stanowi nierzadko inwestycję dla kolejnych pokoleń, ponieważ wiadomo, że antyki z biegiem lat tylko zyskują na wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *