terapeutyczny punkt przedszkolny

Terapeutyczny punkt przedszkolny dla troskliwego rodzica

Punkt przedszkolny to miejsce, które może stanowić idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy muszą się borykać z problemami z czasem dla dziecka i jednocześnie wychowują brzdąca, który cierpi na zaburzenia rozwojowe. Jak pogodzić obowiązki zawodowe z ogromnym wyzwaniem jakim jest dostarczenie wszystkiego, co potrzebne dla dziecka z autyzmem?

Zapisanie dziecka do typowego przedszkola, w sytuacji, gdy nasza pociecha nie rozwija się w standardowy sposób, może okazać się wielkim błędem. Dziecko ze schorzeniem ze spektrum autyzmu wymaga indywidualnego podejścia i w dużej grupie dzieci, gdzie opiekunki nie są w stanie skupić się na jego indywidualnych potrzebach, nie ma szans na to, aby cokolwiek do nich dotarło i zrobiło krok naprzód.

Punkt przedszkolny w sam raz dla dzieci wymagających terapii

Biorąc pod uwagę powyższe, terapeutyczny punkt przedszkolny może okazać się strzałem w dziesiątkę dla zatroskanego rodzica, któremu zależy na najlepszej możliwej opiece dla dziecka. Przede wszystkim, dzięki takiemu ośrodkowi jesteśmy w stanie zagwarantować odpowiednie wsparcie terapeutyczne – dobre ośrodki są świetnie wyposażone, dziecko może więc odbywać zajęcia z zakresu terapii SI oraz innych ukierunkowanych na jego wszechstronny rozwój. Celem zajęć odbywających się na terenie terapeutycznego punktu przedszkolnego jest maksymalne usamodzielnienie dziecka i wsparcie go w funkcjonowaniu w grupie w przyszłości.

Ponadto, terapeutyczny punkt przedszkolny to rozsądna alternatywa dla standardowych przedszkoli, gdzie dziecko z autyzmem lub zespołem Aspergera niekoniecznie będzie się dobrze czuło. Profesjonalna opieka doświadczonych i zaangażowanych terapeutek to najlepsze, co może spotkać kilkuletniego brzdąca z zaburzeniami rozwoju. W niedalekiej przyszłości, rodzice będą mogli się dzięki temu cieszyć znacznie łatwiejszymi i lepszymi kontaktami z dzieckiem, natomiast ono będzie mogło sobie znacznie lepiej w środowisku rówieśniczym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *