Ubrania streetwear dla dzieci

Ubrania streetwear dla dzieci: styl ulic wielkich miast

Ulice wielkich miast zawsze inspirowały projektantów mody i podsuwały im inspiracje do kolejnych kolekcji. Styl miejski może wyrażać się na tak wiele różnych sposobów. Ruch miasta, jego wibracja, różnorodność, często wielokulturowość, dają naprawdę kolorową, niezwykłą mieszankę stylów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jak wyglądają ubrania dla dzieci inspirowane streetwear? Jaka jest historia streetwear? Co kryje w sobie moda dla dzieci na najbliższe miesiące? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedzi na powyższe pytania.

Ubrania streetwear dla dzieci

Jaka jest historia streetwear?

Moda uliczna, czyli streetwear to styl inspirowany publiczną przestrzenią i wibracjami miasta. Ponieważ każde miasto kryje w sobie mnóstwo różnorodnych stylów, moda ta sprzyja swobodnemu wyrażaniu się i indywidualizmowi. Współczesna kultura odzieży ulicznej czerpie inspirację zarówno z nowojorskiej kultury hip-hop w latach 70., jak i ze skate-punkowej sceny Los Angeles w latach 80. Te dwa nadmorskie odłamy kontrkultury wykorzystywały takie formy autoekspresji jak breakdance, rapowanie, skating jako sposób na bycie rozpoznawalnym. W Polsce ten styl zapoczątkowali skaterzy na przełomie lat  70. i 80.

Obecnie ta moda znajduje coraz szersze kręgi miłośników. Czym się charakteryzuje? Streetwear boy i streetwear girl, którzy chcą wyglądać cool, zakładają obszerne dresy, luźne t-shirty czy wygodne bluzy z kapturem i spodnie w kolorowe wzory. Taki zestaw to połączenie super sytlówki i przede wszystkim wygody –  miłośnicy sportowego stylu życia. Ci, którzy trenują sztuk walki, tancerze, czy hip-hopowcy będą się czuli świetnie w takich ubraniach. Stylizacje zainspirowane stylem ulic wielkich miast 

Aby być zauważonym w mieście, każdy musi dodać jakiś szczególny dodatek do swojego stroju. Dotyczy to również dzieci. Trudno znaleźć dwóch szkrabów ubranych dokładnie tak samo. Dzieci instynktownie wybierają rzeczy, które pasują do ich gustu, upodobań, przestawiają ich ulubionych bohaterów lub pupili, lub pomagają podkreślić przynależność do jakiejś grupy. Mówiąc o odzieży ulicznej i o tym, co ona reprezentuje w życiu, odzież uliczna zawsze była spleciona i połączona z muzyką i kulturą hip hop. Ubieranie się w te ubrania daje szansę na pokazanie swojej indywidualności i bycia wyjątkowym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *