fizjoterapeuta warszawa

Ultradźwięki, kinezyterapia, a może krioterapia? Jak leczyć urazy?

Nie da się ukryć, że nowoczesna ortopedia wykorzystuje innowacyjne metody leczenia, które są nie tylko bezbolesne i całkowicie bezpieczne dla pacjenta, ale także niejednokrotnie chronią przed koniecznością zastosowania operacji chirurgicznej. Dzisiaj w placówkach, które stawiają na najwyższą jakość oferowanych usług z zakresu ortopedii, coraz częściej znaleźć można specjalistów, którzy do indywidualnych potrzeb chorego dobierają najnowsze zabiegi rehabilitacyjne. To one niwelują nie tylko zaawansowane stadium zwyrodnień czy zmian reumatycznych oraz efekty zmiany postawy, ale także skutki nagłych urazów i kontuzji w zakresie układu kostnego, stawów bądź mięśni. Oto zabiegi, które w najlepszych gabinetach ortopedycznych stosowane są dzisiaj najczęściej.

Masaże lecznicze

Seria odpowiednich masaży pozwala zregenerować tkankę, dzięki czemu cała rehabilitacja i leczenie trwa krócej. Takie zabiegi stosowane mogą być jako główna terapia, ale również jako jeden z elementów – potwierdza profesjonalny fizjoterapeuta. Warszawa dysponuje wystarczającą liczbą obiektów medycznych, w których takowe zabiegi są stosowane.

Kinezyterapia

Masaże to tylko jedna z metod, bo coraz częściej pacjent rehabilitowany jest ruchem. Mowa o kinezyterapii, która doskonałe efekty daje w przypadku pacjentów, którzy do specjalisty zgłosili się już w początkowej fazie schorzenia. W ramach kinezyterapii stosuje się także gimnastykę oraz korektywę.

Krioterapia, ultradźwięki, leczenie prądem

Samo nazewnictwo niektórych pacjentów może trochę przerażać, natomiast absolutnie nie ma się czego bać. Krioterapia to leczenie niską temperaturą, zaś ultradźwięki oraz leczenie prądem nie są wcale odczuwalne przez chorego. Siła dobierana jest zawsze zgodnie z indywidualnymi wskazaniami, a moc jest w pełni bezpieczna. Takie zabiegi nie dość, że nie bolą, to jeszcze w ich przypadku nie można mówić o jakichkolwiek powikłaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *