zbiornik na deszczówkę

Wodne systemy dom i ogród – z czego się składają?

Dobrze zaplanowany system magazynowania i wykorzystania wody deszczowej zagwarantuje szereg korzyści, nie tylko finansowych. Nic więc dziwnego, że decyduje się na niego coraz więcej gospodarstw domowych. Zwłaszcza że tego typu inwestycje mogą zostać dofinansowane z rządowego programu Moja Woda.

Sprawia on, że zainteresowane osoby mogą liczyć na znaczące ograniczenie wydatków. Oczywiście pod warunkiem spełnienia kilku kluczowych kryteriów. W przypadku problemów z określeniem najważniejszych wymagań, warto zgłosić się do producentów systemów bądź sklepów zajmujących się ich sprzedażą. Pracujący tam specjaliści podpowiedzią, jakie kryteria powinny spełniać zbiorniki na deszczówkę oraz inne elementy, by możliwe stało się uzyskanie dofinansowania.

Co to jest system dom i ogród – z czego się składa?

Zastosowanie tak zwanej centrali deszczowej jest bardzo szerokie. Z tego powodu korzystają z nich nie tylko gospodarstwa domowe, ale również przedsiębiorcy i rolnicy. Co ważne, zastosowanie całego systemu może być bardzo zróżnicowane. Zbierana woda deszczowa posłuży między innymi do:

  • mycia samochodu,
  • czyszczenia różnych nawierzchni (np. podjazdu),
  • spłukiwania toalet,
  • obsługi umywalek technicznych,

Taki system tworzy między innymi zbiornik na deszczówkę do ogrodu, pompy hydrofobowej, wyłączników suchoobiegu i ciśnieniowych, a także elementów dodatkowych. Warto podkreślić, że instalacja oraz użycie tego systemu wiąże się z wieloma zaletami, o których nie wszyscy wiedzą.

Całość pozwala przede wszystkim zaoszczędzić mnóstwo wody pitnej (nawet do 50%), zużywanej w domu. Do tego dochodzi ochrona środowiska naturalnego, znaczne obniżenie rachunków, także z powodu braku konieczności płacenia za ścieki.

Jak widać, inwestycja w tego typu systemu jest niezwykle opłacalna. Zwłaszcza wtedy, gdy zostaną odpowiednio dopasowane. Żeby stało się to możliwe, najlepiej zgłosić się do specjalistów zapewniających fachowe doradztwo, którzy pomogą wybrać odpowiedni zbiornik na deszczówkę. Montaż także znajduje się na liście świadczonych przez nich usług. Podobnie jak wsparcie podczas uruchamiania i rozbudowy systemu. Bez względu na to, gdzie ma on się ostatecznie znaleźć.

Czy zakup dobrej jakości zbiorników to dobry pomysł? Jak najbardziej! Dzięki nim jesteśmy w stanie znacznie ograniczyć ilość zużywanej wody pitnej, co przekłada się na znaczne oszczędności finansowe, pozytywnie wpływa również na środowisko naturalne. Mając to na uwadze, naprawdę warto zgłosić się do specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *