wózki magazynowe dwukołowe

Wózki w sklepach o dużej powierzchni

Praca w sklepach wielko powierzchniowych nie jest już tylko fizyczna. Aby zwiększyć wydajność i efektywność, zmniejszyć koszty, za to móc generować coraz większe zyski, zarządcy decydują się na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, które poprzez automatyzację usprawniają pracę na takim terenie.

 

Optymalne zarządzanie towarem

Warto wziąć pod uwagę, że praca w sklepie nakłada obowiązki zarządzania towarem. Nierzadko są to produkty o dużej wadze i gabarycie. Nierzadko są to wyroby pakowane hurtowo w opakowania zbiorcze. Wszystko to sprawia niemały problem w zakresie zarządzania nimi, nie zawsze nadaje się w tym celu wózek dwukołowy. Chodzi przecież o to, by towar odpowiednio transportować, magazynować, wydawać, eksponować. Do takich zadań potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, który wyręcza pracowników fizycznych, którzy pomimo należytej sprawności nigdy nie mogą konkurować przecież z maszynami.

 

Wymieniliśmy już wózek dwukołowy, który sprawdza się do obsługi ręcznej towarów o niezbyt dużej wadze i gabarycie. Ten najczęściej posiada kółka obrotowe gumowe, dzięki czemu jest w pełni sprawny, zwinny, do tego bezpieczny w użytkowaniu. W jego przypadku mówimy jednak o konieczności używania siły fizycznej pracowników i wykorzystywaniu go do zarządzania raczej niewielkich partii produktów w opakowaniach zbiorczych bądź pojedynczych.

 

Wózki widłowe w sklepach o dużej powierzchni

Do zadań specjalnych na dużych powierzchniach znacznie lepiej sprawdzą się widłowe wózki. Koła tego sprzętu są optymalnie antypoślizgowe, skrętne, a przy tym bezpieczne. Wózek posiada specjalne widły do transportowaniu towarów na paletach. Dzięki niemu można transportować i zarządzać produktami w opakowaniach zbiorczych o łącznej wadze nawet kilku ton. Pamiętajmy jednak, że operatorem wózka widłowego może zostać jedynie osoba, która odbyła profesjonalne szkolenie i zdobyła konkretne uprawnienia. Obsługa wózka widłowego przez osobę do tego nieuprawnioną może stwarzać ogromne zagrożenie. Pamiętajmy, że w sklepie znajduje się nie tylko zatrudniony personel, ale również grono zainteresowanych kupnem klientów.

Nie ma jednak wątpliwości, że to właśnie wózek widłowy sprawdza się najlepiej na takich przestrzeniach i jest już w sumie standardem wyposażenia sklepów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *