odżywcze serum do rzęs

Zadbaj o swoje rzęsy konkretnie – czyli jak?

To nie ma znaczenia, czy jesteś zupełnym laikiem w temacie rzęs, czy też jesteś ich prawdziwą miłośniczką i chłoniesz jak gąbka wszelkie nowinki związane z ich pielęgnacją. Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś zaznajomiona, ważne jest, abyś dysponowała wszystkimi odpowiednimi informacjami, które pomogą Ci zadbać o nie jak najlepiej.

Właściwa pielęgnacja rzęs – dlaczego warto poświęcać na to czas?

Istnieją pewne konkretne powody, dla których warto odpowiednio podejść do tego tematu. Przede wszystkim chodzi o zdrowie Twoich rzęs. Jeśli regularnie robisz im złe rzeczy (nawet zalotka do rzęs – tutaj więcej informacji: https://revitalash.pl/zestawy-i-akcesoria/61-zalotka-revitalash-delux.html,  może negatywnie wpływać na ich kondycję – jeśli nie jest stosowana właściwie) – może to zagrozić zdrowiu Twoich rzęs i spowolnić wzrost nowych. Twoje powieki mogą swędzieć od nagromadzenia martwej skóry, jeśli nie są regularnie czyszczone. Wtedy nawet najlepsza odżywka Advanced Revitalash nie pomoże.

Poza tym, jeśli postawiłaś na przedłużenie rzęs, dbasz o nie i dobrze je utrzymujesz, nie będziesz musiała przychodzić tak często do kosmetyczki celem ich uzupełnienia, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Zwykle takie uzupełnienia są rozliczane na podstawie ilości rzęs, które trzeba wymienić za każdym razem. Warto więc zmniejszyć tę kwotę, skoro jest to możliwe.

Co możesz robić, by cieszyć się pięknymi rzęsami jak najdłużej?

Zostaw je w spokoju, szczególnie w ciągu pierwszych kilku godzin. Im częściej ich dotykasz, tym więcej olejków z palców dostaje się na nie, tym bardziej obciążasz cebulkę rzęsy itp. Skoro inwestujesz w takie kosmetyki jak Volumized Hair – dobrze też pomyśleć kompleksowo i o rzęsach. Poza tym, jeśli zdecydujesz się przedłużyć rzęsy – utrzymuj je tak suche, jak to tylko możliwe przez co najmniej 24 godziny. Zalecamy w tym czasie gorących pryszniców, spa, saun i tym podobne.

 

Po upływie tego czasu właściwie są technicznie wodoodporne, jednak jeśli regularnie wystawiasz je na działanie pary lub pocierasz na basenie, nie wytrzymają tak długo – więc po prostu delikatnie osusz je, gdy są mokre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *