Ile kosztuje catering dietetyczny?

Catering dietetyczny, czyli usługa, poprzez którą, we wskazane miejsce dostarczanych jest nam każdego dnia pięć posiłków, zyskuje coraz większą popularność. Jeszcze niedawno, korzystały z niej jedynie gwiazdy ze szklanego ekranu, które nie miały czasu na samodzielne przygotowywanie potraw a jednak chciały zadbać o odpowiednie odżywianie. Dzisiaj korzystać z tej opcji może każdy – zapracowani i leniwi, dbający o zdrowe jedzenie jak i ci, którzy chcą zredukować w szybkim czasie tkankę tłuszczową.Okazuje się, że słynne lunchboxy oferują rozmaite diety, nie tylko te odchudzające. Zawsze jest to natomiast prawdziwa kulinarna uczta – każdy może raczyć się pysznymi daniami, nawet laicy, którzy z gotowaniem nie mają wiele wspólnego. Od teraz nie trzeba nawet wchodzić do kuchni, bo każdy posiłek dnia zostanie przygotowany i dowieziony pod wskazany adres.

Jedzenie na miarę indywidualnych potrzeb

Fakt, iż na początku oferowano jedynie posiłki, które miały zawierać komplet wartości odżywczych, ale były też niskokaloryczne, przez co klienci mogli zdrowo chudnąć. Dzisiaj, wraz z walką o kolejnych klientów idzie się o krok dalej. Kurier dowiezie dania, które zostały zalecone przez dietetyka, po uprzednim wywiadzie z klientem. W skład oferty wchodzi menu lecznicze – na przykład dla alergików, cukrzyków czy pacjentów z chorobami układu pokarmowego, ale też takie, które zakłada jedzenie bio, jadłospis wegański, wegetariański czy zgodny z daną dietą według kaloryczności. Catering dietetyczny to dzisiaj niemalże kompleksowe usługi dla wszystkich, którzy chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Ile to kosztuje?

food-964862_640Tak naprawdę niedużo. Oczywiście, na rynku znajdziemy rozmaite oferty dowozu skomponowanego specjalnie dla nas, zawsze zdrowego jedzenia – koszt lunchboxów oscyluje w granicach od 50 złotych za całodzienne wyżywienie do 100 złotych, jakie trzeba zapłacić za każdy dzień dostarczania posiłków. Wiele zależy od menu, jakie wybiera klient i okresu, w jakim korzysta z tychże usług – specjalne diety, takie jak oczyszczająca nie mogą trwać na przykład dłużej niż 14 dni natomiast są i takie, które można stosować już zawsze. Co ciekawe, firmy oferują dzień próbny cateringu dietetycznego – najczęściej w atrakcyjnej cenie, by przekonać się o walorach dostarczanych posiłków. Z całą pewnością warto z nich korzystać.

Osoby, które decydują się na tego rodzaju sposób odżywiania, nie specjalnie zwracają zresztą uwagę na koszty, bo chcą być po prostu zdrowe i mieć pewność, że każdego dnia zjadają smaczne posiłki z solidną porcją niezbędnych wartości odżywczych.

Warto spojrzeć na taką usługę również z innej strony, chodzi o wygodę. Każdego dnia kurier dostarczy nam dokładnie 5 posiłków: śniadanie, II śniadanie, obiad, przekąskę oraz kolację. Dzięki temu, my nie musimy tracić czasu ani pieniędzy na dokonywanie zakupów spożywczych. Co więcej, nie tracimy czasu na przygotowywanie dań. Ten, możemy za to poświęcić na pracę, spotkanie z przyjaciółmi, rozrywkę w gronie rodziny czy błogi relaks.

Odnośnie samej ceny dziennych lunchboxów: okazuje się, że wcale nie są to duże wydatki. Patrząc na urozmaicone menu i produkty wysokiej jakości, jakie są wykorzystywane do sporządzania całodziennego menu, nie wydaje się, byśmy chcąc wykonać je samodzielnie, zapłacili mniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *