frez ślimakowy

Noże do dłutowania, frezy i inne narzędzia dzięki którym zaoszczędzisz czas w swoim warsztacie

Mechanicy na produkcji powiedzą Ci, że w warsztacie nie ma miejsca na marnowanie czasu. Mając to na uwadze, należy opracować strategie, aby zaoszczędzić kilka minut dziennie. Na przykład, dlaczego nie ograniczyć czasu spędzonego na wymianie narzędzi skrawających? Noże do dłutowania kanałków mogą przecież równie dobrze sprawdzić się jako noże do dłutowania wielowypustów! To wszystko można to zrobić za pomocą wielofunkcyjnych narzędzi, które można wykorzystać do różnych operacji obróbczych. Dowiedz się o niektórych z nich czytając dalej.

Regulowany frez do fazowania

Wbrew temu, co sugeruje nazwa, regulowane frezy do fazowania nie tylko fazują, ale nadają się również do:

  • gratowania,
  • wykrawania,

Co więcej, te regulowane narzędzia tnące nie ograniczają się tylko do jednego kąta cięcia na stronę. Dzięki prostej regulacji wkładki węglikowej (którą, nawiasem mówiąc, można ją wymienić), operator będzie mógł frezować pod dowolnym kątem od 10° do 80°. Biorąc pod uwagę jego wszechstronność i możliwość cięcia pod różnymi kątami, regulowany frez do fazowania ma bardzo duży potencjał oszczędności czasu, a nawet kosztów oprzyrządowania. Umieść go w swoim warsztacie tam, gdzie trzymasz noże do dłutowania wielowypustów a przekonasz się o tych wszystkich korzyściach!

Frez kulisty – co potrafi?

Frezy kuliste to podobnie jak frez krążkowy – materiały oraz pokrycia używane na narzędzia do obróbki kół zębatych – zaskakująco dobrze „wyważone” narzędzia. Oprócz frezowania podcięcia na przedmiocie obrabianym, co zwykle jest bardzo trudne w przypadku standardowego frezu, te narzędzia skrawające mogą wykonywać kilka innych procesów obróbki.

Niektóre z wykonywanych prac związanych z rowkowaniem i kształtowaniem są łatwe do wykonania za pomocą frezu kulistego połączonego z frezarką. To narzędzie jest niezwykle przydatne, zwłaszcza gdy przestrzeń jest ograniczona.  Frez kulisty jest zatem kolejnym naprawdę dobrym przykładem wielofunkcyjnego narzędzia, które pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *