Wycieczka do Norwegii – kiedy warto tam jechać?

Norwegia jest jednym w krajów skandynawskich, którą warto odwiedzić o każdej porze roku. Wpływ na to ma przede wszystkim przyroda, która w każdym sezonie rozkwita swoim pięknem.

Oczywistym jest, że najwięcej turystów wyjeżdża do Norwegii latem, to wtedy kraina fiordów prezentuje się najpiękniej. Sezon wakacyjny trwa tu od połowy czerwca do połowy sierpnia. To wtedy słońce praktycznie nie zachodzi za chmurami i zauważa się najmniejsze opady deszczu. Biorąc pod uwagę sezon letni, warto wyruszyć do Oslo. To stolica kraju, która w tym czasie oferuje najwięcej atrakcji turystycznych. Co więcej, w mieście tym jest również organizowany wakacyjny kurs jezyka norweskiego. Taki prowadzony jest w szkole Norkurs i trzeba przyznać, że to doskonała okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Zwiedzanie miasta i zwiększanie swoich kompetencji okazuje się być najlepszym wykorzystaniem urlopu.

Dodajmy jednak, że Norwegię można z powodzeniem odwiedzać zarówno jesienią jak i zimą. Wycieczka do Norwegii jesienią pozwoli na podziwianie górskich, majestatycznych widoków, które skąpane są w kolorach czerwono złotych. Jesień to również okres niższych cen więc pod tym względem jest to bardzo korzystne.

Należy również zaznaczyć, że i pobyt w Norwegii zimą cieszy się ogromną popularnością. To najdłuższa por roku z tym kraju i oblegane są wtedy przede wszystkim liczne stoki narciarskie. Pamiętajmy, że to właśnie zimą możemy wędkować pod lodem, zorganizować przejażdżkę psim zaprzęgiem czy podziwiać zorze polarną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *