pokochaj siebie

Czym jest rozwój osobisty?

Całe nasze życie nastawione jest na rozwój. A przynajmniej tak być powinno. Już od najmłodszych lat rozwijamy swoje ciało i umysł, czasem nawet nie zdając sobie o tym sprawy. Poznajemy ludzi, zachodzące wokół nas procesy, a także wszelkie zależności między nimi. Uczymy się żyć, funkcjonować w społeczeństwie, a także działać – na korzyść naszą i bliskich osób.

Rozwój jest intensywny zwłaszcza w pierwszych latach życia, później nieco przyhamowuje, by potem, w wielu przypadkach, całkowicie wygasnąć. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ godzimy się z szarą rzeczywistością i wszystkimi ograniczeniami, jakie na nasz nakłady. Nie uczymy się, tylko przyzwyczajamy do normalności, bylejakości, przez którą stoimy w miejscu. Wszystko to prowadzi do frustracji, przygnębienia i ogólnego niezadowolenia z życia. Nie musi być to jednak jedyny możliwy scenariusz. Życie nie musi wcale wiązać się z funkcjonowaniem „od pierwszego do pierwszego”. Powrót do rozwoju osobistego pozwoli pokonać siebie i swoje własne słabości.

Jest to sposób na to, aby wyrwać się z przyzwyczajeń i czarnowidztwa, to ucieczka od myślenia, że nic od nas nie zależy. Naprawdę można to zrobić! Pomocne okaże się wsparcie kogoś, kto wie, w jaki sposób walczyć ze wspomnianymi ograniczeniami. Mowa tu o doświadczonym mentorze osobistym, z którym wspólnie odkryjemy sposób na poprawę jakości życia.

Coaching – programy rozwojowe

Oczywiście warto zadać pytanie o to, w jaki sposób realizowany jest ten rozwój osobisty. A mówiąc dokładniej, jak mentor jest w stanie zmotywować kogoś do wprowadzenia niezbędnych zmian w swoim życiu, które pozwolą mu po prostu działać i pracować nad sobą.

Odbywa się to poprzez rozmowę, warsztaty i specjalne ćwiczenia, dostosowywane do konkretnych potrzeb. Dzięki możemy dowiedzieć się, jak pokochać siebie i co zrobić, by życie faktycznie stało się lepsze. Szkolenia sprawią również, że odzyskamy kontrolę nad swoim życiem, a także otaczającym nas środowiskiem.

Co jednak najważniejsze, będziemy w stanie odkryć wewnętrzny potencjał, umiejętności oraz motywację do działania i realizowania konkretnych celów, ważnych dla naszego rozwoju. Można to porównać do wybudzenia się z długiego snu, w którym niestety wielu z nas cały czas tkwi.

Warsztaty, szkolenia, programy rozwojowe i zwykła rozmowa – czasem niewiele trzeba, by zapoczątkować zmianę. Odkryć nową perspektywę, która pozwoli spojrzeć na wiele spraw zupełnie inaczej. Okaże się ona ponadto iskrą, która zapoczątkuje spore zmiany. Rzecz jasna na lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *