alergia pokarmowa

Dieta na trądzik jako uzupełnienie kuracji

Sam trądzik może być reakcją na alergen, który występuje w pożywieniu. Okazuje się również, że zmiany skórne mogą zaostrzać się po spożyciu konkretnego produktu spożywczego. Tym samym, odpowiednia dieta na trądzik może być skuteczną formą uzupełniającą leczenie niekorzystnych wykwitów. Sprawdź, jaka dieta eliminacyjna jest najlepsza w przypadku trądziku. Odrzuć z diety produkty, które wywołują zmiany trądzikowe i ciesz się idealną cerą.

Produkty, które mogą wywoływać trądzik

Niekorzystnie na cerę wpływają produkty mleczne, ostre przyprawy, konserwanty, potrawy tłuste, napoje gazowane, alkohol. Dieta eliminacyjna na trądzik powinna je wykluczać z codziennego jadłospisu.

Co więcej, trądzik może być objawem, jakie daje alergia pokarmowa. Okazuje się, że każdy z nas ma indywidualne predyspozycje do alergii, ta może pojawiać się na konkretny alergen. O ile do tych najczęściej występujących zaliczają się cytrusy, truskawki czy orzechy, nadwrażliwość może pojawić się na różnego rodzaju produkty. W walce z alergią skuteczną metodą jest wtedy dieta eliminacyjna, która wyklucza składnik z codziennego menu.

Produkty, które łagodzą trądzik

Jeśli borykasz się z trądzikiem, który nie jest efektem alergii pokarmowej, ale pojawia się na skutek problemów skórnych, na przykład hormonalnych, co codziennego jadłospisu możesz wdrożyć składniki spożywcze, które skutecznie łagodzą występowanie wykwitów i poprawiają stan cery. Do takich zaliczają się:

  • produkty bogate w cynk, jak ryby, owoce morza, wątróbka,
  • produkty bogate w witaminę B, jak warzywa strączkowe,
  • produkty bogate w błonnik, które oczyszczają organizm z toksyn.

Korzystaj z dobrodziejstwa natury. Włącz do swojej diety napary ziołowe, między innymi z nagietka, lipy, żywokostu czy liścia babki lancetowatej.

 

Pamiętaj, że sama dieta nie wystarczy, aby pozbyć się trądziku. Jest skuteczna jako leczenie uzupełniające, jednak podstawą powinno być leczenie farmakologiczne zalecone przed dermatologa czy alergologa.

Więcej informacji: https://borgahale.com.pl/po-co-oczyszczac-organizm-dieta/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *